برگزاری همایشی در راستای نامه اخیر رهبری ‌

نامه رهبري به جوانان

رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین از برپایی همایشی در راستای تبیین رسالت حوزه در زمینه نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان غربی خبر داد و گفت: کار حوزه تبیین متشابهات دینی و قرآنی است و باید محتواهای مورد نیاز دنیای کنونی را در اختیار علاقه‌مندان قرار دهد.

رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین از برپایی همایشی در راستای تبیین رسالت حوزه در زمینه نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان غربی خبر داد و گفت: کار حوزه تبیین متشابهات دینی و قرآنی است و باید محتواهای مورد نیاز دنیای کنونی را در اختیار علاقه‌مندان قرار دهد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد فرخ فال در نشستی خبری درباره دو نامه رهبری طی چندماه اخیر خطاب به جوانان غربی گفت: ما از همان نامه اول برنامه‎هایی را آغاز کردیم، ولی با ارسال نامه دوم عزممان در تدارک برنامه‌ها جدی‌تر شده است.

وی ادامه داد: در این راستا همایشی با عنوان "سخنی با قلب‎های زنده" را در بهمن ماه امسال با حضور نخبگان و استعدادهای برتر حوزه برگزار خواهیم کرد و از شخصیت‎های علمی بین المللی نیز برای حضور در این همایش دعوت می‎شود.

مدیر حوزه علمیه استان قم تصریح کرد: محورهای فراخوان این همایش که مهمترین هدف آن تبیین رسالت‎های حوزه و دعوت از صاحبنظران و افراد قلم به دست در حوزه و به ویژه نخبگان و افراد مسلط به زبان‌های دیگر است در روزهای آتی در اختیار رسانه‎های مختلف قرار خواهد گرفت.

این عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه اظهار کرد: جامعه مدرسین در ارتباط با جامعة المصطفی(ص) تلاش کرده تا در تبیین خود نامه ابتدا آن را به زبان‎های مختلف ترجمه کند که این کار انجام شده است.

وی ادامه داد: از طرف دیگر در این نهاد حوزوی بین المللی مقرر شده است تا مقالات معتبر و تایید شده به زبان‎های مختلف ترجمه شود همچنین کارهای علمی بلندمدت و میان مدتی لازم است که باید انجام شود.

فرخ فال در پاسخ به سؤالی مبنی بر این‌که چرا برای جوانان فرهیخته غربی همایشی برگزار نمی‌کنید تا تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد، اظهار کرد: برگزاری چنین همایشی در راستای رسالت نهادهایی است که کار تبلیغ در عرصه بین المللی را برعهده دارند و همایشی که حوزه برگزار خواهد کرد در راستای وظیفه‌ای است که بر دوش دارد و آن تبیین اسلام ناب است.

وی تاکید کرد: قرآن کریم که رهبر معظم انقلاب اسلامی جوانان را به آن ارجاع داده‌اند، دارای آیات محکام و متشابه است و تبیین متشابهات دینی و قرآنی کار حوزه و مراجع معظم است.

فرخ فال با بیان این‌که «همایش ذکر شده مقدمه‎ای برای تبیین بهتر وظایف و رسالت‎های حوزه در زمینه نامه رهبری است» عنوان کرد: یکی از کارهای حوزه نیازسنجی نیازهای مردم مغرب زمین در عرصه معرفتی و دینی است لذا از ورود به کارهای تکراری و غیرمسئولانه پرهیز می‌کنیم و با هماهنگی با المصطفی(ص) در این راستا گام برخواهیم داشت.

مدیر حوزه علمیه استان قم گفت: خطاب رهبری در این نامه‌ها جوانان و مردم غرب و به مناسبت حرکت‌های شوم و مذمومی است که تروریست‌های تکفیری در فرانسه آفریده‌اند، لذا دغدغه رهبری در ارشاد جوانان دغدغه‌ای است که مراجع معظم تقلید نیز در فرمایشات خود مکرر مورد تصریح و تاکید قرار داده‌اند.

وی اظهار کرد: داعش و گروه‌های تکفیری که زباله‌های عصر ما هستند و چهره خشن و سیاهی را از اسلام نمایش داده‌اند قومی عقب مانده و زائیده تلاقی استعمار و افراطی‌گری هستند.

وی تاکید کرد: اگر فرانسه و کشورهای دیگر که امروز درگیر مسایل تروریستی هستند در قبال جنایات داعش و گروه‌های سیاه تکفیری در سوریه و لبنان و کشورهای دیگر و جنایات رژیم کودک کش اسرائیل سکوت نمی‌کردند و جلوی آن را می‌گرفتند امروز پنجه در پنجه تروریسم در کشور خودشان نداشتند.

فرخ فال تصریح کرد: سیاست متناقض و متضاد غرب در مبارزه با داعش و درباره حقوق بشر جریان زشت تکفیر را خلق کرده است.

این عضو جامعه مدرسین با بیان این‌که «نقطه محوری نامه رهبری سیاست غلط غرب و سابقه دشمنی آنان با اسلام است» گفت: کسانی که در حوزه و مراکز علمی قلم قوی و اثرگذار دارند و می‌توانند معارف دینی را به خوبی تبیین کنند به ویژه کسانی که می‌توانند به واسطه آشنایی با زبان پبام دین را به مردم مغرب زمین برسانند امروز رسالت و وظیفه دوچندانی دارند.

فرخ‌فال همچنین از برگزاری همایشی در راستای فرمایشات رهبری درباره نفوذ خبر داد و افزود: این همایش روز چهارشنبه، دوم دی ماه بعد از نماز مغرب و عشاء در مدرسه درالشفاء با حضور یکی از مراجع تقلید و یک شخصیت عالی رتبه نظامی برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

کد N1058276