برای شرکت در کنفرانس «قلب آسیا»؛

رئیس جمهوی افغانستان به پاکستان سفر می‌کند

سیاسی

رئیس جمهور افغانستان برای شرکت در کنفرانس «قلب آسیا» ۹ دسامبر به اسلام آباد می رود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه «پاکستان»، «سر تاج عزیز» مشاور نواز شریف در امور خارجه در گفتگو با رسانه ها گفت: پس از دیدار نواز شریف و اشرف غنی در حاشیه اجلاس تغییرات آب و هوایی در پاریس دو طرف در مورد مسائل مهم منطقه به تبادل نظر پرداختند و نواز شریف خواهان ادامه مذاکرات صلح افغانستان و نیز شرکت اشرف غنی در کنفرانس «قلب آسیا» در اسلام آباد شد.

او در ادامه افزود: «اشرف غنی» ۹ دسامبر برای شرکت در کنفرانس «قلب آسیا» به اسلام آباد سفر می کند و در این کنفرانس درباره مذاکرات صلح بین دولت افغانستان و طالبان گفتگوهایی با رئیس جمهور افغانستان صورت خواهد گرفت و مسائل امنیتی منطقه مورد بررسی قرار می گیرد.

 لازم به ذکر است رسانه های افغانستان نیز به نقل از «عبدالله عبدالله» رئیس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان اعلام کردند: اشرف غنی در نشست کشورهای قلب آسیا برای افغانستان در اسلام آباد شرکت می کند و قرار است با مقامات پاکستانی نیز دیدارهایی داشته باشد.

 کنفرانس قلب آسیا با موضوع برقراری امنیت در منطقه به ویژه در افغانستان و با حضور وزاری خارجه ۲۵ کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران، چین، جمهوری آذربایجان، قزاقستان، قرقیزستان، روسیه، عربستان، تاجیکستان، ترکیه، ترکمنستان و امارات متحده عربی در «اسلام آباد» برگزار خواهد شد.

کد N1058153