نماینده جامعه اسلامی دانشجویان در حضور رئیس جمهور:

جنبش دانشجویی از مبارزه با آمریکای جنایت کار دست بر نمی‌دارد

سیاسی

نماینده جامعه اسلامی دانشجویان با بیان اینکه هیچ‌گاه از آرمان خود که مبارزه با استکبار و در راس آن آمریکای جنایب کار است، دست برنمی‌داریم، گفت: جنبش دانشجویی ادامه دهنده راه احمدی روشن هاست.

به گزارش خبرنگار مهر، علی عرب نماینده اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در مراسم روز دانشجو که صبح امروز با حضور رئیس‌جمهور در دانشگاه شریف برگزار شد، به ایراد سخنرانی پرداخت.

متن سخنان علی عرب بدین شرح است:

ریاست محترم جمهور – جناب آقای دکتر روحانی!

دانشجو صدای رسای جامعه‌ و تجلی بخش واقعیت‌ها، آرمان‌ها و خواسته‌های آن جامعه است. مطالبه‌گری دانشجویان به عنوان فرزندان این ملت از مسئولین کشور مساله‌ای است که جزو اصول جنبش دانشجویی ایران اسلامی در کنار استکبار ستیزی و عزت طلبی قرار می‌گیرد.

امروز یعنی ۱۶ آذر ۹۴ بیش از ۷۰۰ روز است که اطرافیان جنابعالی اجازه نداده‌اند صدای ما از پشت دیوارهای پاستور به گوش شما برسد و با انحصار شما در بین عده‌ای خاص از طرفدارانتان، تلاش کرده‌اند تا دو قطبی مخالفین و موافقین رئیس جمهور را القا کنند و تنها اتحادیه‌های دانشجویی رسمی کشور را بایکوت کرده و در طول این دو سال با سانسور دولتی و برنامه‌ریزی شده سعی کردند صدایمان را ساکت کنند.

اما آقای رئیس‌جمهور اگر فردی در جنبش دانشجویی یا تشکلی از شما یا سخنانتان یا کابینه و دولت مردان و اقداماتشان انتقاد کرد دشمن شما و دولت تدبیر و امید نیست، که با انواع برچسب‌ها و اتهامات او را تحقیر کرده و با ایجاد دو قطبی اعتدال و افراط آنها را از میدان فعالیت علمی و سیاسی و فرهنگی بیرون برانند. عده‌ای سعی کردند جلوی رسیدن صدای مقتدای تشکیلاتی ما شهید مظلوم دکتر بهشتی را با انواع تهمت‌ها و تخریب‌های سازماندهی شده به گوش‌ها بگیرند ولی مقلدان تشکیلاتی ایشان مظلومانه توهین‌ها را می‌شنوند ولی با فریاد رسای خود آزاد اندیشانه و عزت‌طلبانه مطالباتشان را مطرح می‌کنند که ایشان فرمودند دانشجو موظف است در برابر دردهای جامعه حساس باشد و حساس بماند.

از همین رو نکاتی را خدمت شما بیان می‌کنم:

۱ ـ چگونه است که وام سه میلیون تومانی ازدواج را با سختگیری‌های بسیار به جوانان تازه عروس و داماد می‌دهند ولی به کهنسالان ایران خودرو و سایپا وام ۲۰ و ۲۵ میلیون تومانی اختصاص می‌دهند و مردم را زیر بار بهره چند ده درصدی قرار می‌دهند.

آقای دکتر حتما اطلاع دارید که ۴ میلیون جوان دارند از دانشگاه‌ها فارغ التحصیل می‌شوند و به نیاز به اشتغال دارند ولی انگار دولت برنامه جدی‌ای برای اشتغال و مواجه با این بحران در سال های پیشرو ندارد.

۲ ـ رفع تحریم‌های ظالمانه در طول سال‌های اخیر چه در این دولت و چه در دولت قبل جز مطالبات جدی ما دانشجویان بوده ‌است، تحریم‌هایی که استخوان‌های عده‌ای را مانند چرخ‌های توسعه اقتصادی در اوایل دهه ۷۰ خورد کرد و اشرافی‌گری عده‌ای را در شمال شهرها ایجاد کرد و تحریم‌های ظالمانه نیز برای مردمان حاشیه‌نشین و محروم همان نتایج را داشت اما این تحریم‌ها نیز از زاویه دیگر اتفاق مهم دیگری را رغم زد، یعنی ادامه همان روندی که در زمان جنگ تحمیلی در کشور شاهد بودیم و ملت ما با همدلی و تولید داخلی روی پای خود ایستادند ولی دست گدایی جلو اجنبی دراز نکردند اما کشاورزان و تولید کنندگان خرد و دامداران از فردا می‌ترسند که عده‌ای که دل در گرو جهانی شدن و وابستگی متقابل دارند چشم خود را بر روی زحمت کارگر و کشاورز و دامدار ایرانی ببندند و با واردات بی‌رویه و غیر منطقی آنها را به خاک سیاه بنشانند.

۳ ـ متاسفانه در طول دو سال اخیر بعضی نقل قول‌ها و اظهار نظرها و اقدامات معاونت زنان ریاست جمهوری موجب شد که ما امروز از عدم توجه کافی به جایگاه حقیقی نهاد خانواده و وضعیت روانی خانواده‌ها و زنان کشورمان که عده‌ای سعی بر مردانه جلوه دادن آنها هستند و می‌خواهند آنها را برده مدرنیته و تمدن‌سازی غربی نمایند نگران باشیم. با گذشت ۲ سال از ابلاغ سند دانشگاه آزاد اسلامی با وجود تاکیدات بسیار مقام معظم رهبری در مورد دانشگاه آزاد اسلامی ما شاهد هستیم که تلاشی در جهت تحقق این سند انجام نمی‌پذیرد.

۴ ـ متاسفانه شنیده می‌شود و بعضا دیده می‌شود همان‌هایی که در سال ۷۸ فتنه کوی دانشگاه را به راه انداختند و در سال ۸۸ فتنه عظیم آن سال را موجب شدند در صدد هستند دوباره با شعارهای دروغین و اردوکشی‌های سیاسی فضای آرامش و همدلی کشور را به هم زنند و فتنه دیگری را رغم زنند و آن را به نام دولت شما تمام کنند و سعی نموده‌اند و تلاش می‌کنند با سخنرانی‌های حاشیه‌ساز و ساختار شکنانه حتی دانشگاه‌ها را هم به فضای التهاب سیاسی بکشانند.

۵ ـ گویا دستگاه دیپلماسی دولت تمام توان خود را بر برجام متمرکز کرده و سایر موضوعات سیاست خارجی از قبیل آمریکای لاتین در برنامه‌های وزارت امور خارجه جایی ندارند در حالی که منافع جمهوری اسلامی ایجاب می‌کند که ما در حوزه‌های متعددی فعال باشیم.

در پایان باید بگویم که جنبش دانشجویی امروز ادامه راه همان دانشجویانی است که در ۱۶ آذر ۳۲ از خون خود گذشتند تا در مقابل استکبار بایستند، ادامه راه دانشجویان در تسخیر لانه جاسوسی و ادامه راه شهیدانی همچون احمدی روشن‌ها می‌باشد و ما هیچ‌گاه از آرمان خود که مبارزه با استکبار و در راس آن آمریکای جنایب کار است، دست برنمی‌داریم.

ما زنده به آنیم که آرام نگیریم / موجیم که آسودگی ما عدم ماست

کد N1058143