بخشایش اردستانی در نطق میان‌دستور:

باند باقیمانده ازمنتظری و مهدی هاشمی در حال نفوذ به بدنه دولت است

سیاسی

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به ضرورت توجه به مقوله نفوذ گفت: باند باقیمانده از آقای منتظری و فتنه مهدی هاشمی در حال نفوذ در بدنه دستگاه‌هایی دولتی هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، در جلسه علنی روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی احمد بخشایش اردستانی نماینده مردم اردستان در نطق میان‌دستور با اشاره به اینکه پی ام دی فقط یک راه نفوذ است، اما برجام ۱۰ راه نفوذ، گفت: غرب می‌خواهد پی ام دی بسته شود، اما برجام بماند.

وی با اشاره به اینکه اوباما در سخنان خود ۴۵ بار از واژه تغییر و مقام معظم رهبری ۴۰ بار از واژه نفوذ استفاده کردند، گفت: فکر می‌کنید منظور رهبر انقلاب در استفاده از واژه نفوذ چه کسانی هستند؛ عده‌ای علاقه‌مند هستند که این واژه را در سیاست خارجی و منطقه مقاومت خلاصه کنند تا صورت مسئله را پاک کنند.

این نماینده مجلس افزود: آمریکا که هر سال به طور نمادین برای تحریم ایران ۲۰ میلیون دلار بودجه می‌گذارد و برای اینکه ما را تحقیر کند، می‌گوید من برای از بین بردن ایران فقط ۲۰ میلیون دلار تعیین می‌کنم، یعنی ارزش جمهوری اسلامی ایران همین قدر است!

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: چرا این قدر رهبر انقلاب از واژه نفوذ استفاده می‌کند؛ این نیازی به تعبیر و توضیح در سیاست‌های منطقه ندارد که برای رد گم کردن واژه نفوذ آن را به منطقه مقاومت و سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران تقلیل دهند.

بخشایش گفت: بیشترین سهم واژه نفوذ برای وزارتخانه‌های داخلی از جمله وزارت کشور است که با نصب افرادی که فتنه ۸۸ را رقم زدند، بار دیگر فتنه جدید و نفوذ جدیدی را می‌خواهند رقم بزنند.

وی افزود: نفوذ مورد نظر مقام معظم رهبری شامل حال آن عده از باند باقیمانده از آقای منتظری و فتنه مهدی هاشمی است که در حال نفوذ به بدنه دستگاه‌های اجرایی هستند.

بخشایش تصریح کرد: این افراد اعتقادی به فتنه ۸۸ ندارند، بنابراین چون اعتقاد ندارند، در تقابل با سیاست‌های رهبری به طور خود به خود قرار می‌گیرند.

نماینده مردم اردستان گفت: نفوذ شامل کسانی می‌شود که از شدت پیر و فرتوت بودن مثل استاندار اصفهان که اگر وسط میدان اصفهان بدون خودرو رهایش کنند، راه استانداری را بلد نیست. اینها هستند که ۶ میلیون بیکار روی دست نظام گذاشته‌اند، اینها همان تهدید نظام هستند.

 این نماینده مجلس افزود: نفوذ شامل حال مسئولان ناتوانی است که راه ترافیک هوایی بین اصفهان و تهران را بهتر از راه‌های تحت حاکمیت خود مثل اردستان، نطنز و نائین می‌دانند، استاندار اصفهان حاضر نیست در اصفهان بیتوته کند و هر شب باید به تهران سفر کند، این یعنی سلطه ناتوانان که شهرهای ذیل نظارت خود را بلد نیستند، اما راه هوایی اصفهان تهران را مثل کف دست می‌شناسند.

بخاشیش گفت: در عجبم که استاندار اصفهان عضو چند هیات مدیره در تهران است، هیچ کاری هم انجام نمی‌دهد، فقط در مجالس نقش زینت‌العلما را بازی می‌کند، حتی طرفداران دولت تدبیر و امید هم از وی ناراحت هستند، اما در عجبم که چرا آقای جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور از وی حمایت می‌کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: مردم به شدت متاثر از تبلیغات هستند، ترجمان تبلیغات از مجاری صدا و سیما عبور می‌کند، از طریق تاثیرگذاری شبکه‌های صدا و سیما است که می‌شود قابلیت ارزش‌گذاری آن را اندازه‌گیری کرد، ولی متاسفانه صدا و سیما قادر به رقابت با رسانه‌های رقیب نیست و اصولا بین شبکه‌های آن رقابتی دیده نمی‌شود. اکثر برنامه‌های صدا و سیما خودشیفتگی است.

این نماینده مجلس افزود: تعداد کارکنان شبکه بازار و تماشا را با تعداد مخاطبان آن مقایسه کنید، تعداد کارکنان از تعداد مخاطبان بیشتر است، ذهن مدیران بالای صدا و سیما، بقا در قدرت و از هم تعریف کردن است.

وی خاطرنشان کرد: پیشنهاد می‌شود بستر خصوصی‌سازی برای صدا و سیما آماده شده تا فرضیه رقابت عملی شود.

 

 

 

کد N1058102