نامزدهای جمهوری خواه انتخابات آمریکا اوباما را سرزنش کردند

کاندیداهای جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، خطابه اوباما درباره مسئولیت این کشور در مواجهه با تهدیدات تروریستی را مورد انتقاد قرار داده و به این مساله اشاره کردند که وی فاقد دیدگاه درست است و آنچنان که باید تهاجمی عمل نمی‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، کاندیداهای جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به شدت از موضع باراک اوباما، رییس جمهوری این کشور در قبال داعش انتقاد کرده و به این مساله می پردازند که سیاست خارجی واشنگتن در مواجهه با این گروه تروریستی و تهدیدهای آن ناکارآمد بوده است.

جمهوری خواهان همچنین امیدوارند که با تغییر در مذاکرات انتخاباتی و پرداختن به مساله سیاست خارجی و امنیت ملی، رای دهندگان بیشتری از حزب آنها حمایت کنند. در گذشته مشخص شده که پرداختن به مساله سیاست خارجی و امنیت ملی باعث شده تا جمهوری خواهان رای بیشتری به دست بیاورند.

این در حالی است که اوباما در یک سخنرانی بی سابقه در دفتر کارش به آمریکایی‌ها نسبت به تهدیدهای تروریستی علیه ایالات متحده هشدار داد و گفت، این تهدیدها در مرحله‌ای جدید و پس از حمله مرگبار در ایالت کالیفرنیا با 14 کشته وارد شده است اما قول داد تا داعش و سایر گروه‌های تروریستی را نابود کند.

جب بوش، فرماندار سابق ایالت فلوریدا و یکی از نامزدهای انتخابات 2016 ریاست جمهوری آمریکا در بیانیه‌ای گفت:‌ اوباما در نهایت مجبور شده تا فانتزی سیاسی را که برای چندین سال نشان می‌داد تهدید تروریسم در حال کاهش است، کنار بگذارد. ما باید این دیدگاه را که اوباما آن را مطرح کرده، از بین ببریم. باید استراتژی تهاجمی را برای مقابله با داعش و تروریسم رادیکالی در اختیار بگیریم.

سناتور مارکو روبیو، از ایالت فلوریدا نیز اوباما را بخاطر این مساله که آمریکایی‌ها نباید در دام تبعیض علیه مسلمانان گرفتار شوند، مورد انتقاد قرار داد.

جمهوری خواهان همچنین درخواست باراک اوباما را در محدودیت بیشتر حمل سلاح پس از تیراندازی در کالیفرنیا مورد انتقاد قرار دادند و سناتور رند پل، به عنوان یکی از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در این باره گفت:‌ محدود کردن بیشتر حمل سلاح، تروریست‌ها و قاتلان را متوقف نمی‌کند.

انتهای پیام

کد N1058098