وزیر خارجه هند به پاکستان سفر می‌کند

وزیر امور خارجه هند در هفته جاری به منظور شرکت در کنفرانسی درباره صلح افغانستان به پاکستان سفر می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه بلومبرگ، ویکاس سواروپ، سخنگوی وزارت امور خارجه هند اظهار کرد، سوشما سواراج، وزیر امور خارجه این کشور روز چهارشنبه در صدر هیاتی از سوی هند در نشستی درباره صلح افغانستان تحت عنوان "قلب آسیا" که در سطح وزرای امور خارجه و در شهر اسلام‌آباد پاکستان برگزار می‌شود، شرکت می‌کند.

خبرگزاری هند نیز گزارش داد، سواراج قصد دارد در جریان این سفر با نواز شریف، نخست وزیر پاکستان و سرتاج عزیز، مشاور امور خارجه وی در حاشیه نشست "قلب آسیا" دیدار کند.

این سفر سواراج بعد از نشست میان نارندرا مودی، نخست وزیر هند و نواز شریف در ماه گذشته میلادی و همچنین مذاکرات مشاوران امنیت ملی دو کشور در شهر بانکوک در روز یکشنبه صورت می‌گیرد و حاکی از گرم شدن روابط میان این دو کشور هسته‌ای است.

در یک سال گذشته به دلیل بالا گرفتن درگیری‌ها در مرز هند و پاکستان چندین بار مذاکرات برنامه‌ریزی شده میان مقام‌های دو کشور لغو شد.

در روز یکشنبه مشاوران امنیت ملی هند و پاکستان در شهر بانکوک با یکدیگر دیدار کرده و به بحث درباره مبارزه با تروریسم، مناقشه بر سر منطقه جامو و کشمیر و مسائل مرزی پرداختند.

یک هفته قبل از این نشست نیز نارندرا مودی و نواز شریف در حاشیه اجلاس آب‌وهوا در پاریس دیدار داشتند که این نخستین تعامل میان آنها از زمان لغو شدن مذاکراتی رسمی‌شان در ماه اوت بود.

انتهای پیام

کد N1058036