تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی

سیاسی

تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی کشور در جلسه علنی امروز مجلس قرائت شد

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا) این تذکرات به شرح زیر است:

مقتدایی نماینده اصفهان به رئیس جمهور: لزوم اجرای صحیح و دقیق قانون راجع به بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت و لزوم مساعدت به اعضای هیأت علمی دانشگاه پیام نور و لزوم حمایت از خبرنگاران و فعالان عرصه رسانه در برنامه ششم توسعه و قانون بودجه سال 95 کل کشور.

منظری توکلی نماینده بافت و راور به وزیر کشور: تسریع در ارتقای تقسیمات کشوری حوزه انتخابیه . همچنین به وزیر صنعت:‌ لزوم بازگشت به کار تعداد 241 نفر از کارگران اخراج شده کارخانه فولاد بافت.

رضایی کوچی نماینده جهرم به وزیر آموزش و پرورش :‌تسریع در پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان آموزش و پرورش و توضیح علت عدم محاسبه سوابق خدمتی نیروهای حق التدریس، به وزیر راه و شهرسازی: تسریع در احداث بزرگراه شیراز جهرم و به وزیر نیرو؛‌به وزیر دفاع :‌لزوم افزایش حقوق نیروهای ارتش جمهوری اسلامی ایران.

دهقان نماینده چناران به وزیرنفت : لزوم گازرسانی به روستاهای حوزه انتخابیه، به وزیر کشور:‌ لزوم ارتقای تقسیمات کشوری حوزه انتخابیه .

تامینی لیچانی نماینده رشت به وزیر اقتصاد: لزوم توجه به وضعیت نابسامان بانک‌ها .

حقیقت پور نماینده اردبیل به رئیس جمهور: لزوم بازرسی عملکردی در سازمان حفاظت از محیط زیست استان اردبیل.

زمانیان دهکردی نماینده شهرکرد به رئیس جمهور‌: صدور دستور پرداخت معوقات و پاداش پایان خدمت معلمان آموزش و پرورش .

سالک نماینده اصفهان به وزیر اقتصاد:‌ تسریع در رسیدگی به وضعیت مالیات کارخانجات و کسبه برای جلوگیری از رشد بیکاری، به وزیر کار: الزام سازمان تامین اجتماعی به برقراری مستمری بازنشستگان مشمول قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت بر اساس احتساب میانگین دو سال آخر بیمه پرداختی .

کاشانی نماینده زاهدان به وزیر راه و شهرسازی: تسریع در احداث بزرگراه یا تعریض جاده زاهدان خاش.

قاضی پور نماینده ارومیه به وزیر کشور: لزوم برخورد جدی با برخی استانداران تجارت پیشه به دلیل اهانت به نمایندگان مجلس، به وزیر ورزش و جوانان : تسریع در تکمیل طرح استادیوم 15 هزار نفری شهید باکری ارومیه، به رئیس جمهور : لزوم رسیدگی به معیشت نیروهای مسلح به ویژه ارتش .

کارخانه نماینده همدان به وزیر کار: ‌لزوم اقدام عاجل در خصوص پرداخت مطالبات بیمه درمانی دانشگاه علوم پزشکی همدان، به وزیر اقتصاد: صدور دستور توزیع عادلانه عوارض دریافتی از نیروگاه شهید مفتح بین شهرستان ها کبودرآهنگ و فامنین.

علی محمدی نماینده ایلام به رئیس جمهور:‌ صدور دستور افزایش اعتبارات لازم جهت تکمیل زیرساخت های جاده ای و ریلی استان همدان.

فیاضی نماینده نور و محمود آباد به وزیر صنعت: توضیح علت عدم خرید زغال سنگ معدنکاران حوزه انتخابیه.

اسماعیل‌نیا نماینده کاشمربه وزیر آموزش و پرورش: صدور دستور پرداخت حقوق با معوقات بازنشستگان این وزارتخانه.

ابوترابی نماینده نجف آباد به وزیر کار: توضیح علت عدم رعایت مقررات قانونی در خصوص بازنشستگان بنیاد شهید .

خجسته نماینده همدان به وزیر آموزش و پرورش : تسریع در پرداخت معوقات فرهنگیان و بازنشستگان، به وزیر ورزش و جوانان: لزوم توجه به حفظ شان و کرامت ورزشکاران ایرانی در سفرهای خارجی.

طبیب زاده نوری نماینده تهران به وزیر کشور : علت حضور استاندار و سایر کارگزاران ارشد محلی در مراسم عروسی برگزار شده در روز بعد از اربعین حسینی، به وزیر راه و شهرسازی:‌لزوم نظارت بر نحوه آزاد سازی قیمت بلیط هواپیما.

جمیری نماینده بوشهر به وزیر صنعت :‌ تسریع در حل مشکلات شرکت ایران صدرای بوشهر.

ایرانپور نماینده مبارکه به وزیر کشور: تسریع در تعیین تکلیف وضعیت استخدامی 200 هزار نفر از نیروهای قراردادی شهرداری‌های کشور.

زاهدی ، آذین و فتاحی نمایندگان کرمان، رفسنجان و شهر بابک به وزیر کشور: لزوم ممانعت از ورود غیرقانونی اتباع بیگانه جهت جلوگیری از بیماریهای واگیردار.

زاهدی نماینده کرمان به وزیر بهداشت : لزوم انجام اقدامات لازم جهت کنترل و درمان آنفلوآنزا در استان کرمان

قاضی پور خجسته و محجوب نماینده ارومیه، همدان تهران به وزیر صنعت: جلوگیری از آزاد سازی قیمت های برخی از کالاهای مصرفی از جمله روغن نباتی

دهقان ، قاضی پور ، احمد توکلی و اسداللهی نمایندگان چناران ، ارومیه ، تهران و تربت جام به وزرا بهداشت و دادگستری : برخورد جدی با پزشک بی تعهدی که به دلیل عدم پرداخت 150 هزار تومان بخیه صورت کودک چهار ساله را کشیده و او را مجروح از بیمارستان بیرون کردند.

خجسته و مفتح نمایندگان همدان و تویسرکان به وزیر راه و شهرسازی:‌چرا آزادراه ساوه، همدان ، راهدار خانه ندارد که منجر به تصادف 60 خودرو و کشته و مجروح شدن افراد شده است.

چهاردولی نماینده ملایر به رئیس جمهور :‌ تسریع در پرداخت پاداش فرهنگیان بازنشستگان بعد از دو سال.

زاهدی ، قاضی پور ، خجسته ،‌سلیمی و رحمانی به رئیس جمهور و وزیر بهداشت جلوگیری از مرگ و میر مردم استان کرمان و سیستان و بلوچستان در رابطه با آنفلوآنزا.

حسن پور بیگلری و قاضی پور نمایندگان سیرجان و ارومیه به وزیر بهداشت : رسیدگی فوری به وضعیت درمان شهرستان های حوزه انتخابیه با توجه به وضعیت نامناسب مراکز درمانی و نارضایتی مردم در ارائه خدمات بیمارستان های شهرستان های سیرجان و بردسیر؛ همچنین به وزیر راه و شهرسازی: حل مشکل مسکن مهر که به دلیل مشکلات ناشی از افزایش قیمت‌ها ، پیمانکاران بخشی از تعهدات خود را انجام ندادند.

انتهای پیام

کد N1057993