نماینده بسیج دانشجویی در حضور رئیس جمهور:

امیدواریم جای خدا و کدخدا عوض نشود/ به جوانان اعتماد کنیم

سیاسی

نماینده بسیج دانشجویی خطاب به رئیس با تاکید بر اینکه نباید جای خدا و کدخدا عوض شود گفت: جوانانی متکی به خود، دارای اعتماد به نفس، با اراده و با نشاط که انتظار دارند به آنها میدان داده شود.

به گزارش خبرنگار مهر، احسان ایرانمنش نماینده بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف در مراسم گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه صنعتی شریف که صبح امروز با حضور حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور برگزار شد، گفت: سلام و خوشامد عرض می کنم خدمت جناب دکتر روحانی به نمایندگی از دانشجویان صنعتی شریف، سلام گرم بنده را پذیرا باشید البته به نمایندگی از همین دانشجویان نیز ناراحتی خودمان را از حضور امنیتی جناب عالی در دانشگاه اعلام می کنیم.

وی افزود: بسیاری از دانشجویان فکر می کنند درب های سالن به روی همه باز باشد اما دیدار فرمایشی بود و مدیریت شده، امیدواریم که زین پس روز ۱۶ آذر روز دانشجو باشد.

ایرانمنش تصریح کرد: امید اگر به خدا بود و به خدا شکوفایی استعدادهای بالقوه این ملت و این جوانان را به همراه خود داشت اما اگر به غیر بود نام آن دیگر امید نیست حقارت است، شرک است، وابستگی است و چه زیبا گفت امام بزرگوار ما که بدون آمریکا و شوروی نیز می شود به زندگی مسالمت آمیز توام با صلح و آزادی رسید.

نماینده بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف یکی از بزرگترین چالش های کشور را مسئله اقتصاد ملی دانست و گفت: امروز انتظار به حق مردم ما این است که از اقتصاد شکوفا برخوردار باشند. البته طبقه ضعیف از وضعیت غیر قابل قبول خارج شود، فسادهای کلان اقتصادی که سیستمی است و نه موردی و به هیچ دولتی نیز رحم نکرده است پایان یابد. اشتغال و مسکن و نظام بانکی همه و همه سامان یابد اما پس از گذشت بیش از دو سال از عمر دولت هنوز شاهدیم که مسائلی چون حل مشکل مسکن به رفع تحریم ها گره زده می شود.

وی با بیان اینکه ریشه راه حل هر مشکلی را باید در داخل کشور جست، گفت: همین جا! در میان همین جوانان و در نه در جای دیگر.

ایرانمنش افزود: وقتی مشاور ارشد رئیس جمهور که خود فارغ التحصیل این دانشگاه است که مزیت رقابتی تولید صنعتی کشور را تنها در آبگوشت و قرمه سبزی می پندارد و الان هم اعلام می کند امیدی برای دانشجویی جوان و مشتاق این کشور باقی خواهد ماند؟ دیگر او چه دلیلی برای ماندن در کشور خواهد داشت.

نماینده بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف تاکید کرد: دانشگاه عرصه تربیت احمدی روشن هاست. جوانانی متکی به خود، دارای اعتماد به نفس، با اراده و با نشاط که انتظار دارند به آنها میدان داده شود، نه اینکه بگوییم: شما؟ شما؟ می خواهید مسائل کشور را حل کنید؟ این کارها به شما نیامده است!

وی تصریح کرد: به عنوان نمونه بسیار کوچک بنده از نزدیک شاهد بودم که چند سال قبل زحمت تیمی قریب به ۱۵۰ نفر از متخصصین و پژوهشگران، اساتید و دانشجویانی که شبانه روز بر روی پروژه ملی ماهواره شریف کار می کردند در سایه تعلل و بی اعتمادی ها در تامین بودجه و تعیین نوبت پرتاب سرانجام به آنجا کشیده شد که سال ها تجربه و هزینه به باد رفت و تیمی منسجم از نیروی انسانی، با تجربه و نخبه این مرز و بوم که بزرگترین ثروت کشور است از هم گسست و امروز ناامیدانه گوشه ای از دانشگاه عزلت گزیده است. اگر به جوانان امید نمی دهیم لااقل ناامیدشان نکنیم.

ایرانمنش تصریح کرد: فرصت کوتاه است و مجال پرداخت به مشکلات متعدد فرهنگی اجتماعی و سیاسی نیست اما امیدواریم که در نیل به اهداف والای انقلاب اسلامی استقلال و آزادی و عدالت و پیشرفت تنها صورتی از آرمان ها باقی نماند و به سیرت به فراموشی سپرده نشود. در نهایت امیدوارم که جای خدا و کدخدا عوض نشود.

نماینده بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف در پایان با این قطعه شعر به سخنان خود پایان داد:

دیدم به خواب خوش که به دستم پیاله بود/ تعبیر رفت و کار به دولت حواله بود

۴۰ سال رنج و غصه کشیدیم عاقبت/ تدبیر ما به دست شراب دوساله بود

کد N1057951