حزب‌الله: جریان‌های تروریستی منطقه از سوی برخی کشورهای عربی و غربی تغذیه می‌شوند

تروريسم,حزب‌الله

رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان با اشاره به خطرات تروریستی در منطقه تاکید کرد که برخی کشورهای عربی و غربی این جریانات را تغذیه می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، هاشم صفی الدین، رئیس شورای اجرایی حزب‌الله تاکید کرد، آنچه در سوریه و منطقه وجود دارد به خوبی خطرات تروریسمی که از سوی برخی کشورهای عربی و غربی حمایت و تغذیه می‌شوند را نشان می‌دهد.

صفی الدین در ادامه با اشاره به نقش کشورهای غربی در سوریه و هدف آنان برای تخریب این کشور و از بین بردن محور مقاومت گفت: همه امروز از اهمیت سوریه و رهبری آن خبر دارند و به زودی برای همه روشن خواهد شد که آینده از آن مقاومت، سوریه، عراق و فلسطین است.

رئیس شورای اجرایی حزب الله با تقدیر از نقش مقاومت گفت: مقاومت در مقابله با اشغالگری رژیم صهیونیستی و امروز در مبارزه با تروریسم تکفیری در لبنان به پیروزی‌هایی دست یافته و امنیت را در لبنان برقرار کرده است.

وی در ادامه توقف پخش شبکه المنار توسط شرکت عرب ست را تجاوزی آشکار در حق مقاومت و مردم لبنان دانست و گفت: این حق ماست که بپرسیم چرا عربستان با مقاومت و فلسطین دشمنی دارد و چه می‌خواهد و چرا دست به این کار زد؟

محمد فنیش، وزیر مشاور در امور پارلمان لبنان و نماینده حزب الله در پارلمان نیز تاکیدکرد که راه حل سیاسی در سوریه با مبارزه با تروریسم و ریشه کن کردن نهایی و قطعی آن از سوریه و کشورهای منطقه آغاز می‌شود.

وی گفت: اگر در زمینه دستیابی به راه حلی سیاسی در سوریه جدی باشیم، باید از مبارزه با تروریست‌های تکفیری و قطع هرگونه ارتباط با آنان تلاش کنیم.

فنیش افزود: اکنون به همه ثابت شده که اعتماد به تروریست‌ها یک اشتباه است که آن را تجربه کرده‌ایم. به این ترتیب مقابله جدی با تروریست‌های تکفیری در اولویت است. سپس باید گفت‌وگوی جدی میان دولت دمشق و مخالفانی که مرتکب جنایت نشده و وابسته به گروه‌های تروریستی نیستند آغاز شود.

وی ادامه داد: تحولات اخیر و دستاوردهایی که در میادین نبرد حاصل شده کار را برای هر طرف خارجی که بخواهد آینده سوریه را تعیین کند، غیر ممکن ساخته زیرا تنها این مردم سوریه هستند که سرنوشت خود را تعیین می‌کنند.

وی در ادامه تصمیم شرکت عرب ست در قطع پخش برنامه‌های شبکه المنار را ظالمانه توصیف کرد و گفت: این اقدام بیش از همه مقاومت را هدف قرار داده است.

انتهای پیام

کد N1057946