روحانی/3/:

معنای مذاکره این نیست که ما دنبال تقویت بنیه دفاعی خود نباشیم

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رئیس جمهور با اشاره به اینکه ممکن است زمانی علیه ما جنگی تحمیل کنند، پس ما باید به لحاظ نظامی قدرتمند باشیم اظهار کرد: بعضی فکر می‌کنند این دولت دولت لبخند، گفت‌وگو و مذاکره است و دنبال تقویت بنیه نظامی نیست، اما این دولت در طول دو سال گذشته در حوزه دفاعی و سلاح های راهبردی به اندازه ده سال کار کرده است، معنای مذاکره این نیست که ما دنبال تقویت بنیه دفاعی خود نباشیم. ما همیشه باید آماده جنگ باشیم زیرا جنگ وقتی رخ نمی دهد که آمادگی ما صد در صد باشد. ما همزمان با پیروزی برجام مهمترین موشک خود را آزمایش کردیم.

رئیس جمهور با اشاره به انتقاد دانشجویان به اقتصاد کشور و برنامه های دولت در این حوزه خاطر نشان کرد: یک دلیل توفیق مذاکرات هسته‌ای ثبات و آرامش اقتصادی کشور بود. در آغاز این دولت تورم نقطه به نقطه 45 درصد بود، اما این رقم امروز دارد تک رقمی می‌شود که در روستاها هم تک رقمی شده است.

وی با طرح این پرسش که رقابت های ما در انتخابات با چه هدفی انجام می گیرد، اظهار کرد: نتیجه نهایی رقابت ها باید بهبود شاخص ها باشد و شاخص ها هم باید برای ما معیار باشد. اگر شاخص ها عوض نشود فرقی نمی کند چه جناح یا چه دولتی سرکار باشد. اگر اعتماد عمومی امسال نسبت به سال 92 پیشرفتی نکرده باشد اعتماد مردم و سرمایه اجتماعی افزایش نیافته باشد چه فایده ای دارد که کدام جناح حاکم باشد. اگر وضعیت دانشگاه تغییری نکند چه فرقی می‌کند چه دولتی سرکار باشد.

روحانی همچنین خاطر نشان کرد: من احساس می کنم فضای دانشگاه نسبت به سال 92 زمین تا آسمان فرق کرده است. ممکن است هنوز فضا امنیتی باشد که من آن رانمی پسندم. ما فضای امن می خواهم نه فضای امنیتی. من می پرسم آیا شما سال 90، 91 و 92 به این راحتی می توانستید برای 16 آذر اجتماع داشته باشید؟ زمانی بود که کسی جرات نمی کرد بگوید جنبش دانشجویی و همه از این کلمه می ترسیدند.

رئیس دولت تدبیر و امید در ادامه با بیان اینکه اگر دانشگاه تغییر نکند ما محکومیم، افزود:‌ برخی نقد های دانشجویان درباره بی احترامی به دانشجو درست است و ما نه در دانشگاه و نه در اقتصاد و نه در حوزه سلامت به نقطه مطلوب نرسیده ایم وهنوز راه زیادی در پیش داریم اما راه دولت یازدهم نسبت به دانشگاه، دانشجو و وزارت علوم تغییر نکرده است.

ادامه دارد...

کد N1057781