هشدار کلینتون به اسرائیل در خصوص تضعیف تشکیلات خودگردان

سیاسی

نامزد اصلی حزب دموکرات آمریکا در سخنرانی خود در مجمع سابان به صهیونیست نسبت به تضعیف موقیعت رئیس تشکیلات خودگردان هشدار داد و گفت گزینه جایگزین محمود عباس ممکن است داعش باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از هاآرتض، «هیلاری کلینتون» با بیان این مطلب در ادامه گفت: راه حل یک کشوری راه حل نیست و راهی است به سوی مناقشات بیشتر. کابینه اسرائیل محمود عباس را به عنوان یک همراه در مذاکرات نمی بیند اما ممکن است گزینه جایگزین وی داعش باشد. بنابراین کدامیک بهتر است داعش یا محمود عباس؟ 

وزیر خارجه سابق آمریکا در ادامه گفت: اسرائیل باید دست به کار شود از جمله آنکه در مورد شهرک سازی ها اقدامی را انجام دهد. نگوئید که دولت آمریکا مخالف شهرک سازی است بلکه به این نکته توجه داشته باشید که توقف این امر (شهرک سازی) به نفع مردم فلسطینی و اسرائیل است و می تواند منجر به صلح شود.

وی سپس خطاب به فلسطینی ها گفت که بهتر است طرح صلح(سازش) اعراب به روز شود و اسرائیل به عنوان یک کشور یهودی پذیرفته شود و البته اسرائیل نیز باید به این امر توجه داشته باشد.

کلینتون در ادامه با اشاره به فعالیت داعش در صحرای سینا گفت: تهدیدهای مختلفی اسرائیل را احاطه کرده بنابراین بهتر است که تل آویو به دنبال صلح باشد.

ظرف روزهای اخیر کلینتون دومین مقام آمریکایی است که در مورد تضعیف تشکیلات خودگردان به رژیم صهیونیستی هشدار می دهد.

پیش از کلینتون، «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا نیز در مورد تضعیف تشکیلات خودگردان فلسطین هشدار داده و سقوط آن را موجب بروز بی ثباتی بیشتر در خاورمیانه دانسته بود.

کد N1057766