تکرار ادعاهای بی‌اساس علیه ایران توسط کلینتون

سیاسی

هیلاری کلینتون در اظهاراتی خصمانه علیه کشورمان گفت: حتی در صورت نقض کوچک توافق هسته‌ای توسط تهران، واشنگتن آماده بازگرداندن تحریم‌ها است.

هیلاری کلینتون در اظهاراتی خصمانه علیه کشورمان گفت: حتی در صورت نقض کوچک توافق هسته‌ای توسط تهران، واشنگتن آماده بازگرداندن تحریم‌ها است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا و وزیر امور خارجه پیشین این کشور در سخنرانی‌اش در نشست سالانه سابان در اندیشکده بروکینگز مدعی شد ، اهداف منطقه‌ای سلطه جویانه ایران یکی از دلایل آمریکا برای تقویت روابطش با اسراییل است.

کلینتون با تکرار ادعاهای بی اساس آمریکا و برخی کشورهای عربی علیه سیاست‌های ایران در منطقه مدعی وجود رد پای ایران در مناقشات منطقه‌ای در خاورمیانه شد و گفت تهران با تسلیح حزب ‌الله لبنان سعی می‌کند از بلندی‌های جولان، اسراییل را تهدید کند.

وی در ادامه سخنانش به توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 پرداخت و گفت: حتی اگر یک تخطی کوچک از این توافق از سوی ایران صورت گیرد، ما آماده‌ایم تا تحریم‌ها را هر چه فوری به جای خود بازگردانیم. آنها ( ایرانی‌ها) باید بدانند که حتی نقض جزییات توافق هم برایشان پیامدهای ناگوار خواهد داشت.

ایران و گروه 1+5 در ماه ژوئیه سال 2015 ( تیر ماه سال جاری ) بر سر برنامه جامع اقدام مشترک به توافق دست یافتند که بر اساس آن، ایران در ازای لغو تحریم‌های بین‌المللی برنامه هسته‌ای‌اش را محدود خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، وزیر امور خارجه پیشین آمریکا در حالی این ادعاهای نخ نما را مطرح کرده است که مقامات ایرانی همواره تاکید می‌کنند که امور داخلی کشورهای منطقه به ملت‌های آنها مربوط است و هر گونه ادعا مبنی بر دخالت در امور دیگر کشورها را قویا رد می‌کنند.

انتهای پیام

کد N1057691