با صدور بیانیه‌ای؛

گروه های دانشجویی دانشگاه شریف به مدیریت مراسم ۱۶آذر اعتراض کردند

سیاسی

در آستانه حضور حجت الاسلام حسن روحانی در دانشگاه شریف به مناسبت روز دانشجو گروه های دانشجویی دانشگاه شریف با صدور بیانیه مشترکی به روند مدیریت این مراسم و شیوه دعوت از میهمانان اعتراض کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر، در آستانه حضور حجت الاسلام حسن روحانی در دانشگاه شریف به مناسبت روز دانشجو گروه های دانشجویی دانشگاه شریف  با صدور بیانیه مشترکی به روند مدیریت این مراسم و شیوه دعوت از میهمانان اعتراض کردند.

در این بیانیه آمده است:

پس از مدت‌ها انتظار، دانشگاه شریف در روز دانشجوی امسال میزبان رئیس‌جمهور خواهد بود. اما روند مدیریت این مراسم، شیوه دعوت از میهمانان و تمهیدات در نظر گرفته‌شده یک پرسش اساسی برای دانشجویان دانشگاه شریف ایجاد کرده است؛ رئیس‌جمهور میهمان شریف است یا شریف مهمان رئیس‌جمهور!؟

این بیانیه می افزاید: آنچه دانشجویان دانشگاه شریف را رنجانده، شیوه تعیین سهمیه برای مهمانان مراسم روز دانشجو است. درحالی‌که دانشگاه شریف میزبان این مراسم است، چیزی کمتر از سی درصد ظرفیت سالن به دانشجویان شریفی اختصاص یافته که این یعنی عملاً حدود دو درصد از جمعیت دانشجویی شریف می‌توانند در مراسم حاضر باشند. دانشجویان معتقدند با این سهمیه‌بندی، چه لزومی به برگزاری مراسم در دانشگاه شریف است؟ و چرا باید دانشجویان شریف در دانشگاه خودشان هم اقلیت باشند!؟

این بیانیه ادامه می دهد: اما مشکل بعدی این است که همین سهمیه‌ی اندک به نحو نامطلوبی میان دانشجویان توزیع شده است. بسیاری از دانشجویان فعال و پرانرژی که پای ثابت برنامه‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی دانشگاه هستند؛ از این سهمیه محروم شده‌اند و از طرف دیگر بخش قابل‌توجهی از سهمیه به کسانی تعلق گرفته که معمولاً از فضای سیاسی، اجتماعی و فرهنگی دانشگاه دور هستند. این موضوع باعث خواهد شد تا تصویری کاملاً غیرواقعی و گلخانه‌ای از دانشگاه در رسانه‌ها و پیش چشم رئیس‌جمهور منعکس شود. درواقع جای بدنه‌ی دانشجویان در مراسم روز دانشجو خالی است.

در این بیانیه تاکید شده است: بااین‌همه، ما حضور رئیس‌جمهور در دانشگاه شریف را به فال نیک گرفته و امیدواریم این حضور سرآغاز نگاهی واقع‌بینانه و اصولی به دانشگاه از جانب دولت باشد. به امید آنکه همه‌ی دانشجویان به دیدارهای بعدی با رئیس‌جمهور دعوت شوند!

 

کد N1057558