مدیر کل اوقاف خراسان جنوبی:

وقف، نقش موثری در تحقق اقتصاد مقاومتی دارد

وقف,اوقاف

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی، گفت: یکی از نیازهای امروز جامعه اسلامی برای رفع مشکلات اقتصادی تحقق اقتصاد مقاومتی است که وقف نقش مهمی را در این راستا برعهده دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد طاهر گرایلی در نشست صنفی با روحانیون در حوزه علمیه سفیران، به نقش بی بدلیل روحانیت و حوزه‌های علمیه در ترویج و گسترش فرهنگ وقف در جامعه اشاره کرد و گفت: روحانیون می‌بایست خیران و واقفان را نسبت به نیازهای روز جامعه اسلامی آشنا کنند.

وی ادامه داد: اسلام وقف را صدقه جاریه مسلمان و عملی ماندگار و جاویدان معرفی کرده که اثرات مثبتی را در زندگی مادی و اخروی افراد می‌گذارد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی، تصریح کرد: در دین مبین اسلام تاکید و سفارش ویژه‌ای به اهمیت وقف شده به طوری که آیه 261 سوره بقره به خوبی مبین اهمیت وقف و برکات آن است.

گرایلی با اشاره به آثار وقف در جامعه افزود: از مهم‌ترین آثار وقف، اثر اجتماعی آن در تقویت حس نوع‌دوستی و نیاز جامعه است که از بروز آسیب‌های اجتماعی پیشگیری می‌کند.

وی تاکید کرد: از راهکارهای ترویج وقف احیای نیات فراموش شده است که سبب تشویق و ترغیب مردم جامعه به این مهم می‌شود و اگر مردم با آثار و برکات وقف در جامعه و ماندگاری آن در پرونده اعمال خود آشنا شوند بی‌شک در موضوع وقف تحولی ارزشمند رخ می‌دهد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی، توزیع عادلانه ثروت در بین مستمندان و اثرات اقتصادی حاصل از وقف در جامعه را از مهم‌ترین آثار وقف دانست و گفت: یکی از نیازهای امروز جامعه اسلامی برای رفع مشکلات اقتصادی تحقق اقتصاد مقاومتی است که وقف نقش مهمی را در این راستا برعهده دارد.

گرایلی یکی دیگر از کارکردهای روحانیون در این زمینه را احیای موقوفات گذشته عنوان کرد و یادآور شد: روحانیت باید برای تشویق و ترغیب مردم جهت روی آوردن به سنت حسنه وقف و نیز احیای موقوفات مجهول در روستاها و شهرها بیش از میزان فعلی نقش آفرینی داشته باشند.

انتهای پیام

کد N1057521