صلیب سرخ به دنبال کانال‌های ارتباطی با داعش است

سوريه,صليب سرخ,داعش

مدیرکل کمیته بین المللی صلیب سرخ اعلام کرد که این سازمان در پی ایجاد کانال ارتباطی با داعش است تا بتواند به مردمی که در مناطق تحت سیطره داعش زندگی می‌کنند کمک‌های لازم را برساند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مدیرکل کمیته بین المللی صلیب سرخ در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه گفت: ما قصد داریم به هر طریق ممکن با داعش ارتباط برقرار کنیم تا بتوانیم به 10 میلیون غیرنظامی که در مناطق تحت سیطره داعش زندگی می‌کنند و امکان دستیابی به آن‌ها در شرایط فعلی وجود ندارد، کمک کنیم.

وی گفت: بله ما واقعا دنبال ایجاد چنین کانال ارتباطی هستیم. ما یک دیدگاه انسانی و بشردوستانه داریم و شاهدیم که 10 میلیون غیرنظامی تحت سلطه داعش هستند، این افراد بی‌تردید برای ما مهم هستند. ما باید بدانیم که چه مشکلات یا نیازهایی دارند که بتوانیم آن را حل یا رفع کنیم. در نتیجه باید بیش از هر زمان دیگری به مذاکره بپردازیم و با تمامی طرف ها تماس بگیریم.

این مسئله برای صلیب سرخ حائز اهمیت زیادی است؛ چراکه این سازمان معتقد است که اوضاع انسانی در سوریه با فرا رسیدن فصل زمستان وخیم‌تر می‌شود.

با گذشت پنج سال از بحران سوریه بخش اعظم زیرساخت‌های این کشور تا حد زیادی از بین رفته است و بسیاری از سوری‌ها سرپناه نداشته و آواره هستند.

بیش از 12 میلیون سوری از جمله 5.5 میلیون کودک به کمک‌های بشردوستانه فوری نیاز دارند و بیش از چهار میلیون تن به خارج از سوریه فرار کرده‌اند. میلیون‌ها تن نیز در داخل خود سوریه آواره شده‌اند اما در عراق وضع فرق می‌کند، چراکه صلیب سرخ امکان ارتباط با افرادی را دارد که از داعش حمایت می‌کنند.

انتهای پیام

کد N1057516