پدر عامل تیراندازی کالیفرنیا: فاروق با ایدئولوژی داعش موافق بود

آمريكا

یک روزنامه ایتالیایی به نقل از پدر سید رضوان فاروق که به همراه همسرش در جریان تیراندازی کالیفرنیا 14 تن را به کام مرگ فرستاد و در تعقیب و گریز پلیس کشته شد، نوشت: ایدئولوژی داعش را پذیرفته و به اسرائیل نیز توجه ویژه‌ای داشت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، روزنامه لااستامپا چاپ ایتالیا به نقل از پدر سید فاروق یکی از مهاجمان حمله تروریستی کالیفرنیا نوشت: او می‌گوید پسرش سید فاروق با ایدئولوژی رهبری داعش در ایجاد این گروه تروریستی موافق بوده و توجه خاصی به اسرائیل داشت.

وی ادامه داد: من همواره به پسرم می‌گفتم تا آرامش و صبر داشته باشد چون اسرائیل دیگر موجودیتی نخواهد داشت.

این پدر 67 ساله در ادامه صحبت‌هایش که در روزنامه ایتالیایی مذکور چاپ شد، ادامه داد: ژئوپولیتیک همواره تغییر می‌کند روسیه، چین و آمریکا نیز تغییر خواهند کرد و هیچ کس خواهان یهودیان در آنجا نیست آنها را در اوکراین ساکن خواهند کرد چرا ما باید خودمان را برای جنگ با آنها به زحمت بیندازیم ما قبلا این کار را کرده‌ایم و شکست خوردیم. البته باید بگویم که پسرم به واسطه ایدئولوژی جنگ با اسرائیل دست به این کار زد.

فاروق و همسر پاکستانی‌اش در روز چهارشنبه هفته گذشته اقدام به تیراندازی در سن برناردینو واقع در ایالت کالیفرنیا کرده و در جریان این تیراندازی 14 تن کشته و 21 تن دیگر نیز زخمی شدند.

داعش این زوج جوان را ستود و آنها را سربازان خود خواند. در صورتی که اثبات شود تیراندازی روز چهارشنبه هفته گذشته یک اقدام ترورریستی بوده است این اقدام مرگبارترین حمله از زمان اقدامات تروریستی 11 سپتامبر 2001 محسوب خواهد شد.

پدر مهاجم کالیفرنیایی که در سال 1972 از پاکستان به ایالات متحده آمده، ادامه داد: پسرم هیچ گاه با دوستانش به میهمانی نمی‌رفت.

وی همچنین در پاسخ به سوالی در این باره که آیا پسرش در خارج از کشور با تروریست‌ها ارتباط داشت یا خیر گفت: من در این باره اطلاعی ندارم.

بازرسان آمریکایی می‌گویند در حال بررسی یک پیام ارسال شده در صفحه فیس بوک توسط تشفین مالک 29 ساله همسر فاروق هستند که گمان می‌رود وی با داعش اعلام بیعت کرده بود.

انتهای پیام

کد N1057338