اوباما: داعش نماینده اسلام نیست

رئیس‌جمهور آمریکا با بیان این که داعش نماینده اسلام نیست، اعلام کرد: کشور ما مشغول نبرد با تروریسم بوده و داعش را شکست خواهد داد.

به گزارش ایسنا، باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا در نطقی که در دفتر خود در کاخ سفید ایراد کرد، گفت: کشتارهای هفته پیش در سن برناردینوی کالیفرنیا یک اقدام تروریستی بود و هرچند تهدید ناشی از تروریسم واقعی است، اما بر آن چیره خواهیم شد.

اوباما گفت که آزادی نیرومندتر از ترس است، اما افزود که تفرقه در داخل جامعه آمریکا بهانه ای به دست افراط گرایان می دهد.

رئیس‌جمهور آمریکا تصریح کرد که کشورش با گروه های تروریستی در جنگ است و تلاش کرد که نشان دهد آمریکا با اسلام سر جنگ ندارد.

او گفت: داعش نماینده اسلام نیست. آنها اوباش و آدم‌کش هستند، بخشی از فرقه مرگ. به علاوه بخش اعظم قربانیان تروریسم در دنیا مسلمان هستند. اگر ما می خواهیم علیه تروریسم موفق شویم باید جوامع مسلمان را به عنوان یکی از مهم ترین متحدان خود جذب کنیم، نه این که آنها را مورد سوءظن و نفرت قرار دهیم و از خودمان دور کنیم.

اوباما اضافه کرد: همان طور که مسلمانان سراسر دنیا وظیفه دارند که نظرات گمراهی که باعث رادیکال شدن می‌شود را ریشه‌کن کنند، این مسئولیت آمریکایی ها از همه باورهای دینی است که تبعیض را رد کنند. این مسئولیت ماست که اشارات مبنی بر این که باید با مسلمانان آمریکا طور دیگری برخورد کرد را رد کنیم.

او گفت: اقدام آن ها یک اقدام تروریستی بود که برای کشتن مردم بی گناه طراحی شده بود. ما تا به حال مدرکی در دست نداریم که ثابت کند این قاتلان توسط گروهی تروریستی در خارج از کشور هدایت می شدند یا بخشی از یک توطئه بزرگ‌تر داخلی بودند اما واضح است که دو نفر آن ها وارد مسیر تاریک افراطی‌گری شده بودند.

در حال تکمیل...

کد N1057275