وزیر آشتی ملی سوریه:

مقدمات لجستیکی برای اجرای توافق آتش بس در منطقه الوعر انجام شد

سیاسی

وزیر آشتی ملی سوریه با تاکید بر نقش پر رنگ دستاوردهای ارتش این کشور بر روند آشتی ملی اعلام کرد برخی اقدامات لجستیکی برای اجرای توافق آتش بس انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، «علی حیدر» وزیر آشتی ملی سوریه در گفتگو با شبکه المیادین، فضای حاکم بر روند آشتی ملی در سوریه با دستاوردهای جدید ارتش در این کشور همزمان شده است.

وی افزود: موفقیتهای نظامی ارتش سوریه امکان برقراری صلح و آشتی ملی را تشدید می کند. علی حیدر با اشاره به توافق آتش بس در منطقه الوعر در حمص اعلام کرد برخی اقدامات لوجستیک با هدف اجرای توافق آتش بس در الوعر از صبح روز دوشنبه، به اتمام رسیده است.

این در حالی است که روز گذشته منابع سوری از ارسال اولین محموله کمکهای بهداشتی و غذایی به منطقه الوعر در حمص خبر دادند.

استاندار حمص همچنین تاکید کرده بود: انتظار می رود اولین گروه از تروریست ها از به گزارش مهر، ارتش سوریه با افراد مسلح مستقر در منطقه «الوعر» حمص بر سر برقراری آتش بس در این منطقه توافق کرده است.

بر اساس این گزارش، افراد مسلح تضمین داده اند که هیچ مانعی در مقابل ارسال کمک های غذایی و دارویی برای شهروندان سوری ساکن الوعر ایجاد نکنند.

طبق این توافق، افراد مسلح که اکثر آنها از اعضای داعش و جبهه النصره هستند ظرف ۶۰ روز از زمان آغاز توافق از حمص خارج و به حلب و حماه خواهند رفت.

منابع رسانه ای اعلام کردند سازمان ملل خود به تنهایی و بدون هیچگونه واسطه گری از سوی طرف های منطقه ای بر اجرای این توافق نظارت خواهد کرد.

کد N1057233