۰
رییس دانشگاه شهرکرد:

جنبش‌های دانشجویی باید فرای احزاب عمل کنند

  • ۸بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
16 آذر,روز دانشجو

رییس دانشگاه شهرکرد گفت: جنبش‌های دانشجویی زمانی موفق خواهند بود، که فرای احزاب عمل کنند.

شایان شامحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: در حال حاضر روند پرسشگری برای احقاق حق میان دانشجویان خوب است ولی کافی نیست.

وی با اشاره به این‌که «عموما دانشجویان، بر روی مسائل صنفی و گروهی خود تمرکز می‌کنند»، افزود: وسعت دید دانشجویان باید به سطح جامعه و حقوق مردم گسترش یافته و تعمیق داده شود و جنبش‌های دانشجویی زمانی موفق خواهند بود، که فرای احزاب عمل کنند.

وی با اشاره به این‌که «حق‌ طلبی و آگاهی‌بخشی از وظایف جنبش دانشجویی است» تصریح کرد: اگرچه جنبش دانشجویی در آگاهی‌بخشی به عموم جامعه و ایجاد گفتمان مطالبه‌گری ضعیف نشده، ولی به اوج خود هم نرسیده است و انتظار می‌رود که رفته رفته وظیفه خطیر خود را بیش از پیش احساس کرده و برای شناسایی و شناساندن افراد اصلح اقدامات لازم را در چارچوب قانون انجام دهد.

رییس دانشگاه شهرکرد تاکید کرد: چنانچه جنبش‌های دانشجویی وابستگی مادی و معنوی به احزاب سیاسی و یا کانون‌های قدرت پیدا کنند، نه تنها به انحطاط دچار خواهند شد، بلکه گاهی ممکن است مسیر خلاف حرکت انقلاب را نیز پیش بگیرند، که این بسیار خطرناک بوده و ، لازم است در همین راستا به رهنمودهای رهبر انقلاب توجه کامل داشته باشند.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.