وزیر دفاع عراق:

ورود نظامیان ترک به خاک عراق بدون اطلاع دولت بغداد صورت گرفت

سیاسی

«خالد العبیدی» وزیر دفاع عراق در سخنانی اعلام کرد که آنکارا هیچ هماهنگی با دولت بغداد در خصوص اعزام نیروهای نظامی به شمال کشور انجام نداده بود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه سومریه نیوز، موج اعتراضات مقامات عراقی به اقدام اخیر ترکیه در ورود غیرقانونی به خاک عراق همچنان ادامه دارد.

بر اساس این گزارش، این بار نوبت به «خالد العبیدی» وزیر دفاع عراق رسید تا لب به انتقاد گشوده و اقدام آنکارا در اعزام نیروهای نظامی به شمال عراق را به شدت زیر سؤال ببرد.

العبیدی در این ارتباط تصریح کرد: آنکارا پیش از اعزام نیروهای نظامی خود به شمال عراق هیچگونه هماهنگی در این خصوص با دولت بغداد انجام نداده بود.

وی در ادامه اظهار داشت: وزیر دفاع ترکیه اخیرا به من اعلام کرد که ورود نظامیان ترک به شمال عراق به منظور تأمین امنیت آموزش دهندگان نظامی ترکیه ای صورت گرفته است.

وزیر دفاع عراق همچنین تصریح کرد: از همتای ترک خود خواستم تا هرچه سریعتر دستورات لازم برای خروج نظامیان ترکیه ای از خاک عراق را صادر کند.

گفتنی است، روز گذشته حدود ۱۵۰ نظامی ترکیه ای بدون اطلاع قبلی دولت بغداد وارد منطقه «بعشیقه» واقع در نزدیکی شهر موصل عراق شدند.

دولت عراق ضمن محکومیت شدید این اقدام آنکارا آن را نقض حاکمیت ملی این کشور عنوان کرده و خواستار خروج نظامیان ترک از خاک عراق شد.

کد N1057080