در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

از مسوولان برگزاری مراسم اربعین حسینی قدردانی شد

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با تاکید بر برگزاری باشکوه مراسم اربعین حسینی، گفت: برگزاری پیاده‌روی اربعین حسینی بر خلاف حادثه منا که ناشی از ضعف مدیریت سعودی‌ها بود نشان از مدیریت قوی ایرانی‌ها و عراقی‌ها داشت.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نوذر شفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به جزییات جلسه روز یک‌شنبه (15 آذر) کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: در جلسه امروز این کمیسیون درخصوص برگزاری با شکوه مراسم اربعین از وزارت کشور، سپاه، اطلاعات، سازمان حج و زیارت، نیروی انتظامی و راهور تقدیر و تشکر شد.

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی، با بیان این که مراسم باشکوه اربعین حسینی بسیار با شکوه از نظر تعداد شرکت کننده و از نظر مدیریت برگزار شد، افزود: در این مهم دو کشور ایران و عراق به خوبی عمل کرده و با وجود این که زائرین از 60 کشور آمده بودند؛ از لحاظ امنیتی مراسم اربعین خوب مدیریت شد و با وجود تهدیدهایی احتمالی کم‌ترین حادثه‌ای اتفاق نیافتاد.

او ادامه داد: علاوه بر این مدیریت خوب کاروان‌ها نشان داد که برخلاف "حادثه منا" که ناشی از ضعف مدیریت سعودی‌ها بود، مدیریت ایرانی‌ها و عراقی‌ها بسیار قوی و موثر بوده است. با تمام این اوصاف با توجه به این که مراسم اربعین هر سال با شکوه‌تر برگزار می‌شود؛ باید تلاش کرد نقایص احتمالی موجود برطرف شود.

شفیعی از تصویب لایحه موافقت‌نامه بین جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری آذربایجان در زمینه ساخت و بهره‌برداری از نیروگاه‌های برقی آبی "مارازاد"و "اردوباد" در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به عنوان کمیسیون فرعی خبر داد.

وی ادامه داد: لایحه چگونگی تشکیل و نحوه رسیدگی هیأت‌های انضباطی نیروهای مسلح در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به عنوان کمیسیون اصلی مطرح و تصویب شد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: لایحه موافقت‌نامه تجدید حدود مرز دریایی دریای عمان بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت سلطنت عمان در کمیسیون امنیت ملی به عنوان کمیسیون اصلی مطرح و تصویب شد.

انتهای پیام

کد N1057029