کشف300عروسک مشکوک پس ازورود زائران

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور از کشف بیش از 300 مورد از عروسک های مشکوک و حاوی مواد خطرناک پس از بازگشت زائران به کشور خبر داد و گفت: تاکنون هزار و 112 زائر با پلیس تماس گرفتند.

حسین ذوالفقاری افزود: برخی وسایل اسباب بازی نیز از جهتی دیگر مشکوک هستند و قرار است به لحاظ تشخیص پزشکی بررسی هایی صورت گیرد.

وی با تاکید بر اینکه در این ایام حتی شاهد یک مورد مشکل امنیتی نبودیم، گفت: در حوزه نظم و امنیت، همین که بحث اسباب بازی های مشکوک اعلام شد، مردم بسیار همراهی کردند و اگر این همراهی مردمی نبود با مشکل مواجه می شدیم.

رئیس ستاد اربعین حسینی همچنین بیان کرد: در این ایام گروه های امنیتی عراق چندین گروه تروریستی را متلاشی کردند و همکاری اطلاعاتی دستگاه های اطلاعاتی کشور و سپاه پاسداران به این مساله بسیار کمک کرد.

ذوالفقاری افزود: ستاد مرکزی اربعین حسینی از ابتدای اعزام زائران به عتبات عالیات برای شرکت در مراسم اربعین فعال بوده و جلسات این ستاد بطور مستمر حتی در روزهای تعطیل برگزار شد تا روند اعزام و بازگشت زائران سهولت یابد.

وی ادامه داد: تعامل نزدیکی با مقامات عراقی داشتیم و زائران و هم مردم عراق به لحاظ کمک به بهبود امنیت مراسم و از منظر کمک به منظور اسکان و تغذیه، بسیار همراه بودند.

2929

کد N1056967