حجت الاسلام مهدوی‌کنی:

معاهده‌ ما با دشمن هنوز قطعی نشده، خیال‌مان راحت نباشد

سیاسی

رئیس دانشگاه امام صادق(ع) گفت: امروز در شرایطی هستیم که معاهده‌ای با دشمن بسته ایم اما این معاهده هنوز قطعی نشده است بنابراین این مساله نباید خیال ما را راحت کند که دشمنان از دشمنی کوتاه می‌آیند.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام سعید مهدوی‌کنی رئیس دانشگاه امام صادق(ع) در چهارمین شب از مراسم عزاداری دهه آخر صفر حزب موتلفه اسلامی با اشاره به آیاتی از سوره ممتحنه اظهار داشت: عداوت و دشمنی دشمنان خداوند تنها با خداوند نیست بلکه با بندگان مسلمان خدا نیز می باشد. خداوند می فرماید با کسانی که دشمن خداوند و دشمن شما هستند زمینه دوستی را فراهم نکنید.

وی افزود: مبانی قرآن را باید مورد استفاده قرار داد و بر اساس مبانی قرآن حرکت کرد. امروز ما در شرایطی هستیم که پیمان و معاهده ای با دشمن بسته ایم اما این معاهده هنوز قطعی نشده است. این مساله نباید خیال ما را راحت کند که دشمنان از دشمنی کوتاه می آیند.

رئیس دانشگاه امام صادق(ع) تصریح کرد: امروز اگر دشمن با ما در صلح است ببینید با دیگر کشورهای اسلامی چه کار کرده اند. آنها بر سر عقیده خود ایستاده اند و تا شما از عقیده تان دست نکشید آنها دشمنی را ادامه خواهند داد.

وی افزود: خداوند همچنین در قرآن می فرمایند اگر آنهایی که با شما معاهده کردند و و بنای دردسر برای شما ندارند نسبت به آنها احسان داشته باشید و با عدالت رفتار کنید.

حجت الاسلام سعید مهدوی کنی تصریح کرد: کافری که علیه اسلام شمشیر کشیده نمی تواند مورد مودت و محبت قرار گیرد.

وی ادامه داد: متاسفانه رفتار های خود را بر اساس قواعد دیپلماسی می سازیم اما به قرآن کمتر توجه می کنیم.

رئیس دانشگاه امام صادق(ع) تاکید کرد: خداوند متعال روشی را که با دشمنان الهی باید عمل کرد را بیان کرده اند. قواعد رفتار با دیگران را باید از قرآن آموخت.

کد N1056869