سوریه نقض حاکمیت عراق توسط ترکیه را به شدت محکوم کرد

سوريه

وزارت خارجه سوریه ضمن محکوم کردن ورود نیروهای ترکیه‌ای به خاک عراق، خواهان عقب نشینی فوری و غیرمشروط این نیروها شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، وزارت خارجه سوریه در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما به شدت نقض حاکمیت عراق توسط ترکیه را محکوم می‌کنیم. این اقدام ترکیه ادامه نقش مخرب دولت آنکارا علیه سوریه و عراق است که همواره به تجاوز علیه حاکمیت سوریه پرداخته و از گروه‌های تروریستی حمایت کرده است.

در این بیانیه آمده است: ورود نیروهای ترکیه به خاک عراق بدون موافقت دولت این کشور نقض آشکار حاکمیت عراق و بر خلاف منشور سازمان ملل است و به افزایش تنش‌ها در منطقه می‌انجامد.

وزارت خارجه سوریه ضمن اعلام همبستگی خود با دولت و مردم عراق خواهان عقب نشینی فوری و غیرمشروط نیروهای ترکیه‌ای از عراق، احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی این کشور و عدم مداخله در امور داخلی آن شد.

نبیل العربی، دبیرکل اتحادیه عرب نیز ورود نیروهای ترکیه به خاک عراق را محکوم کرد و آن را "مداخله‌ای آشکار" خواند.

وی درباره مسئولیت اتحادیه عرب در قبال این اقدام ترکیه گفت: اتحادیه عرب نمی‌تواند کاری درخصوص این مسئله انجام دهد. موافقت کلی از سوی سازمان ملل درباره اتخاذ تمامی اقدامات برای توقف چنین مداخله هایی وجود دارد. تمامی آنچه که در مقدور ماست این است که بیانیه‌ای در محکومیت این مداخله صادر کنیم چراکه اتحادیه عرب قادر به متوقف کردن این چنین مداخله‌ای نیست.

انتهای پیام

کد N1056805