مارین لوپن: جنگ با اسد باعث تقویت داعش شد/بشار اسد تنها منجی سوریه است

فرانسه

رهبر حزب جبهه ملی فرانسه در مصاحبه‌ای گفت: در حال حاضر بشار اسد تنها کسی است که می‌تواند بر سوریه حکومت کرده و این کشور را از آشوب نجات دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، مارین لوپن، رهبر حزب جبهه ملی فرانسه در مصاحبه با یک نشریه فرانسوی گفت: هر کسی که رهبر سوریه باشد ثبات این کشور بیشترین اولویت را برایش دارد.

لوپن این سوال را مطرح کرد: ما اکنون باید بپرسیم آیا شما می‌خواهید سوریه دست کم یک کشور باقی بماند یا تبدیل به یک "دولت اسلامی" به سبک داعش شود.

به گفته این سیاستمدار فرانسوی، باید آینده سیاسی بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه توسط مردم این کشور و در جریان انتخابات دموکراتیک تعیین شود.

وی تاکید کرد که بشار اسد در حال حاضر تنها سیاستمداری است که می‌تواند سوریه را در کنترل خود داشته و از فروپاشی آن جلوگیری کند.

لوپن گفت: شورشیان سوری در حال حاضر نمی‌توانند جلوی فروپاشی سوریه را بگیرند. ما باید وضعیت را آنگونه که واقعا هست ببینیم نه آن طوری که می‌خواهیم ببینیم.

این اظهارات لوپن در حالی مطرح شده است که فرانسه از آغاز جنگ داخلی سوریه از مخالفان سرسخت دولت بشار اسد بوده و به منظور تقویت مخالفان این کشور و سرنگونی حکومت سوریه اقدام به آموزش شورشیان این کشور کرده است.

لوپن گفت: ما با جنگیدن با بشار اسد به مدت سه سال باعث تقویت مواضع داعش شده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد که این راهبرد سیاسی در پیش گرفته شده از سوی غرب کاملا زیانبار است.

این سیاستمدار فرانسوی همچنین گفت: فرانسه باید نهایتا رویه سیاسی خود را در قبال سوریه تغییر داده و برای حل و فصل جنگ در این کشور با بشار اسد همکاری کند.

انتهای پیام

کد N1056765