وزیر دینی تونس:

ایران جایگاه رفیعی در دنیا و جهان اسلام دارد

اسلام,دین

وزیر امور دینی تونس در دیدار سفیر و رایزن فرهنگی ایران در این کشور، گفت: ایران جایگاه رفیعی در دنیا و جهان اسلام دارد.

وزیر امور دینی تونس در دیدار سفیر و رایزن فرهنگی ایران در این کشور، گفت: ایران جایگاه رفیعی در دنیا و جهان اسلام دارد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، بروجردی، سفیر و محمد اسدی‌موحد، رایزن فرهنگی ایران در تونس، به منظور تقدیم دعوتنامه عثمان بطیخ، وزیر امور دینی تونس برای شرکت در کنفرانس وحدت اسلامی در ایران، با وی دیدار و گفت‌وگو کردند.

سفیر کشورمان در تونس در ابتدای این دیدار خطاب به وزیر امور دینی تونس، با تأکید بر جایگاه عثمان بطیخ، به عنوان یک عالم برجسته و حکیم، نقش علمای تونس در تقویت وحدت اسلامی را ستودنی عنوان کرد.

وی همچنین هدف از این دیدار را تجدید دوستی و برادری و نیز تقدیم دعوتنامه برای شرکت وزیر امور دینی تونس در کنفرانس وحدت اسلامی و نیز یادآوری دعوت مجدد حجت‌الاسلام قاضی‌عسکر، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت برای دیدار وزیر امور دینی تونس از ایران و آشنایی وی با امور حجاج ایرانیان خطاب کرد.

بروجردی همچنین با بیان این‌که «هفته وحدت، عامل پیونده‌دهنده امت اسلامی است» افزود: تعالیم اهل بیت (ع)، دعوت به وحدت و انسجام بین امت اسلامی است. بر همین اساس است که در ایران، بین اهل سنت و تشیع، اتحاد و برادری وجود دارد.

وی در ادامه فاجعه منا و کشته شدن مسلمانان و تعداد زیادی از حجاج ایرانی را سبب ایجاد غم و اندوه دانست و تأکید کرد که علمای اسلامی باید با همفکری، درباره موضوع حج چاره‌اندیشی کنند.

بروجردی ادامه داد: ایران و سازمان حج ایران، تجربه خوبی در برنامه‌ریزی و تدبیر امور حجاج دارند. شما هم در سفر خود به ایران می‌توانید از این تجارب بهرمند شوید.

پس از آن عثمان بطیخ، وزیر امور دینی تونس در سخنانی با بیان این‌که «ایران جایگاه رفیعی در دنیا و جهان اسلام دارد» به موضوع افراطی‌گری در جهان اسلام پرداخت و گفت: مبارزه و مقابله با افراطی‌گری و جریانات تکفیری، ضروری است و امروز افراطی‌گری باعث تخریب چهره اسلام شده است.

انتهای پیام

کد N1056640