انتقاد به عدم ارائه لایحه بودجه 95 از سوی دولت به مجلس در موعد قانونی

تسنیم نوشت: عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: هنوز لایحه بودجه 95 برای بررسی و تصویب از سوی دولت به مجلس ارائه نشده و حتی زمان تقدیم آن نیز مشخص نیست.

غلامرضا اسداللهی ضمن انتقاد از ارائه نکردن لایحه بودجه 95 از سوی دولت به مجلس در موعد مقرر قانونی، گفت: هنوز لایحه بودجه 95 برای بررسی و تصویب از سوی دولت به مجلس ارائه نشده و حتی زمان تقدیم آن مشخص نیست.

وی افزود: از دولت تدبیر و امید انتظار داشتیم با توجه به مشی قانونی و اعتدالی که در پیش گرفته و همواره بر آن تاکید داشته، لایحه بودجه سال آینده را با توجه به تراکم کاری مجلس و در پیش بودن انتخابات هفتم اسفند در موعد مقرر قانونی به مجلس ارائه می‌داد که متاسفانه این کار صورت نگرفت.

وی با بیان اینکه ارائه نکردن به موقع لوایح بودجه سالانه مشکلات برنامه‌ریزی و بودجه‌بندی را برای کشور ایجاد می‌کند، اظهار داشت: هنوز از این موضوع اطلاع نداریم که آیا لوایح بودجه یا برنامه ششم توسعه در دولت تصویب شده یا خیر، زیرا از ابتدا لازم است احکام برنامه ششم توسعه در مجلس تصویب شده و سپس لایحه بودجه 95 براساس آن تهیه و تنظیم شود.

طبق آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی دولت موظف است تا 15 آذر هر سال لوایح بودجه سالانه را جهت بررسی و تصویب تقدیم مجلس کند.

2727

 

 

کد N1056597