در تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی مطرح شد

علت ادامه بازداشت برخی از اعضای کانون صنفی معلمان

سیاسی

توضیح درباره علت ادامه بازداشت برخی از اعضای کانون صنفی معلمان ، عدم واکنش مناسب وزارت خارجه نسبت به برخورد خشونت آمیز دولت آذربایجان با گروه‌های اسلامی، رسیدگی به وضعیت پروازهای زوار اربعین از تذکرات کتبی امروز نمایندگان به مسئولان اجرایی بود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمد دهقان عضو هیأت رئیسه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی را در پایان جلسه علنی امروز (یکشنبه ) به شرح زیر قرائت کرد:

ثروتی نماینده بجنورد به وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، صنعت ،‌معدن و تجارت و رئیس جمهور: رسیدگی به نیازهای درمانی بیمه گزاران تامین اجتماعی استان خراسان شمالی و تسریع در احداث کلینیک ویژه بیمارستان تامین اجتماعی بجنورد و افزایش تخت‌های بیمارستان؛ تسریع در ایجاد منطقه ویژه اقتصادی بجنورد و ایجاد سیستم اداری مناسب در سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور برای تسریع در انجام وظایف و برقراری توازن منطقه ای ، توضیح در مورد علت عدم اجرای قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران در بودجه سال 94 راجع به پرداخت حق ایثار به بسیجیان و سربازان با حضور شش ماه در جبهه، به وزیر نفت:‌تسریع در اجرای مصوبات سفر رهبر برای گاز رسانی به روستاها.

سالک نماینده اصفهان به وزیر نیرو:‌تسریع در انجام مصوبات شورای عالی آب به ویژه جلوگیری از برداشت‌های بی رویه.

خجسته نماینده همدان به وزیر صنعت: توجه جدی به صنعت قطعه سازی در کشور و حمایت از کارگران و کارمندان شاغل در این حوزه، به وزیر بهداشت:‌لزوم توجه به بخش خصوصی امور دارویی و تجهیزات پزشکی و جلوگیری از ایجاد ویژه خواری در این حوزه.

منوچهری نماینده پاوه به وزیر آموزش و پرورش : توضیح در مورد علت عدم احتساب امتیاز مناطق مرزی برای فرهنگیان حوزه انتخابیه .

سلطانی صبور نماینده رزن به وزیر جهاد کشاورزی:‌لزوم خرید تضمینی محصول سیب زمینی کشاورزان شهرستان رزن و تامین خسارات آنان.

کاشانی نماینده زاهدان به وزیر صنعت: توضیح در مورد علت عدم وجود یک کارخانه بزرگ در زاهدان.

سادات ابراهیمی نماینده شوشتر به وزیر جهاد کشاورزی: توضیح در مورد علت عدم پرداخت بیمه کشاورزان گندم کار در استان خوزستان.

عمرانی نماینده سمیرم به رئیس جمهور: توضیح در مورد علت عدم پرداخت مطالبات چغندرکاران ازطرف کارخانه داران.

حسینی نماینده زابل به وزیر کشور: تسریع در بازگشایی بازارچه های مرزی سیستان.

شوهانی نماینده ایلام به وزیر جهاد کشاورزی: رسیدگی به وضعیت نامناسب مرغداران.

ایران پور نماینده مبارکه به وزیر نیرو:‌ توضیح در مورد علت بی توجهی شرکت توانیر به مشکلات حوزه برق شهرستان مبارکه به وزیر دفاع توضیح در مورد علت بی توجهی معاونان وزیر به دستورات وزیر دفاع.

حیدری طیب نماینده کرمانشاه به وزیر تعاون: توضیح در مورد علت اختلال و بعضا قطع مزایای کارکنان سازمان تامین اجتماعی ، به رئیس جمهور: لزوم اتخاذ تدابیر لازم برای جلوگیری از ورشکستگی شرکت های خصوصی و بازاریان و کسبه که به دلیل سیاست‌های اقتصادی اشتباه رخ داده است.

اخوان نماینده اصفهان و قاضی پور نماینده ارومیه و دهقان نماینده طرقبه : توضیح در مورد علت عدم اجرای قانون در خصوص مستمری والدین شهید دارای فرزند معلول، محجور و صعب العلاج.

عبدی نماینده خرم‌آباد به وزیر کشور: توضیح در مورد علت عدم توجه جدی به درخواست 1200 نفر از مال باختگان طرح پدیده شاندیز در خرم‌آباد.

قاضی پور نماینده ارومیه و دهقان نماینده طرقبه به وزیر تعاون: جلوگیری از تجمیع بیمه‌های درمانی به ویژه برای کارگران.

جمیری نماینده بوشهر به وزیر راه و شهرسازی: توضیح در مورد علت تاخیرهای مکرر چندین ساعته در پروازهای بوشهر، تهران هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران ، به وزیر جهاد کشاورزی: تسریع در پرداخت به خسارات و ارد شده به کشاورزان حوزه انتخابیه و حل مشکلات صیادان خارک با تکمیل طرح اسکله صیادی این جزیره.

بخشایش نماینده اردستان به وزیر کشور: انگیزه بخشی به استاندار اصفهان برای بهره وری بیشتر به خاطر فرتوت بودن به طوری که مشهور است اگر ایشان را در میدان اصفهان بدون راننده رها کنند راه استانداری را نمی تواند پیدا کند.

شفیعی نماینده ممسنی به وزیر جهاد کشاورزی:‌توضیح در مورد علت عدم پرداخت وجوه خرید تضمینی ذرت از کشاورزان ممسنی.

طبیب زاده نماینده تهران به وزیر راه و شهرسازی: توضیح در مورد علت عدم ایجاد سامانه ملی املاک و اسکان کشور بر اساس قانون مالیات های مستقیم.

آذین ،‌زاهدی، فتاحی، پور ابراهیمی ، امیری خامکانی، حسن‌پور بیگلری و رستمیان نمایندگان رفسنجان ، کرمان ، شهر بابک ، کرمان، زرند،‌سیرجان و دامغان به وزیر جهاد کشاورزی: لزوم تشکیل کارگروه برای حل مشکلات قیمت گذاری پسته.

قاضی پور، محجوب، صلاحی، بشیری، حسینی صدر نمایندگان ارومیه ، تهران، پاکدشت و خوی به وزیر راه و شهرسازی: جلوگیری از افزایش بی رویه قیمت بلیط هواپیما به ویژه ایام پایانی ماه.

فرهنگی و پزشکیان نمایندگان تبریز به وزیر فرهنگ: ضرورت تسریع در تکمیل پروژه تالار مرکزی تبریز و جلوگیری از واگذاری آن و تعطیلی پروژه.

عارفی نماینده جیرفت و امیری نماینده کهنوج به وزیر نفت: ضرورت جبران کمبود سیلندر گاز در شهرستان های جنوب استان کرمان.

مقتدایی نماینده اصفهان به رئیس جمهور: ضرورت صدور دستور جهت مرمت و نوسازی بخش های رو به تخریب مسجد جامع اصفهان و اهتمام نسبت به حفظ و صیانت این مجموعه ارزشمند به نحو ویژه و شایسته.

ثروتی نماینده بجنورد به رئیس جمهور : اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها و توسعه بیمه‌های اجتماعی و افزایش سقف پرداختی مددجویان بهزیستی و کمیته امداد به موجب قانون برنامه چهارم و چهل درصد حداقل حقوق ، به وزیر کشور: علت عدم اجرای قانون ساماندهی حاشیه شهرها و خدمات رسانی و تبدیل روستاها با جمعیت سه هزار و پنصد نفری به شهر و عدم پرداخت سهم دهیاری ها از مالیات و ارزش افزوده چیست؟

بشیری نماینده پاکدشت به وزیر راه و شهرسازی : رسیدگی فوری به ضعف عملکرد مدیر کل پایانه های حمل و نقل استان تهران و اقدام فوری جهت انتصاب فرد واجد شرایط برای تسریع در امور راه های استان تهران به ویژه شهرستان پاکدشت.

مطهری نماینده تهران به وزیر دادگستری : علت ادامه بازداشت برخی از اعضای کانون صنفی معلمان چیست، به وزیر خارجه : علت عدم واکنش مناسب وزارت خارجه نسبت به برخورد خشونت آمیز دولت آذربایجان با گروه های اسلامی.

بیرانوند نماینده بروجرد به رئیس جمهور :‌چرا لایحه برنامه ششم به مجلس ارائه نشده است . به وزیر راه و شهرسازی: رسیدگی به وضعیت پروازهای زوار اربعین ، بی نظمی و گرانی بلیط ها ،‌به وزیر جهاد کشاورزی: تعیین تکلیف محصولات زراعی تولید شده از جمله سیب زمینی.

زمانیان نماینده شهرکرد و احمدی لاشکی نماینده نوشهر به وزیر جهاد کشاورزی: حل مسأله خرید شیر و رفع دغدغه دامداران.

زمانیان نماینده شهرکرد به وزیر جهاد کشاورزی: ساماندهی در خصوص خرید سیب زمینی با قیمت تضمینی در استان چهارمحال و بختیاری و به رئیس جمهور :‌ضرورت حل مشکل حقوقی بازنشستگان فولاد و ذوب آهن، به وزیر امور اقتصادی: عدم اجرای قانون در خصوص مالیات بر ارزش افزوده و سلیقه‌ای برخورد کردن با این موضوع، به وزیر آموزش و پرورش: ‌پرداخت معوقات و پاداش پایان خدمت معلمان آموزش و پرورش.

انتهای پیام

کد N1056522