سبحانی‌نیا : اگر پی ام دی حل نشود، برجام را اجرا نمی کنیم

توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک برجام ,مجلس نهم,یوکیا آمانو

نایب‌رئیس کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس گفت: ایران در صورت باز ماندن پنجره ای کوچک از موضوع پی ام دی، برجام را اجرا نخواهد کرد.

به گزارش خبرآنلاین، حجت الاسلام حسین سبحانی‌نیا در جلسه علنی امروز مجلس در نطق میان‌دستور خود با اشاره  به گزارش یوکیا آمانو از پرونده هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران گفت: پس از چند هفته انتظار گزارش مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای در موضوع پی ام دی و مسائل ادعایی به شورای حکام ارائه شد. این گزارش در بند 88 تصریح دارد که فعالیت مشکوک هسته‌ای در ایران بعد از سال 2000 و 2009 وجود ندارد.

 نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه موضع جمهوری اسلامی ایران در این‌خصوص در عالی‌ترین سطوح کشور بسیار شفاف،‌ روشن و قاطع است، تاکید کرد: اگر شورای حکام حتی یک پنجره کوچک برای بسته نشدن (پی ام دی) باقی بگذارد، ایران برجام را اجرا نخواهد کرد و برجام متوقف خواهد شد. وی ادامه داد: شورای حکام و 1+5 با توجه به این گزارش باید بین پی ام دی و برجام یکی را انتخاب کنند.

 سبحانی‌نیا با اشاره به وظیفه نظارتی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی که از سوی مجلس برای این کمیسیون تعیین شد، گفت: در هفته گذشته از سایت نطنز بازدیدی صورت گرفت و در آینده از سایت فردو و آب سنگین اراک بازدید خواهیم کرد و پس از دریافت گزارش از سوی وزارت امور خارجه و دستگاه‌های مربوطه نتیجه را به استحضار مجلس خواهیم رساند.

  27220

 

کد N1056406