زارعی در تذکر شفاهی:

دستگاه دیپلماسی نسبت به گزارش آژانس موضع قاطع نشان دهد

سیاسی

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: از آقای رئیس جمهور و دستگاه دیپلماسی کشور انتظار داریم تا نسبت به ادعاهای دروغ آژانس موضع قاطعانه اتخاذ کنند، با برخورد انفعالی چیزی از دشمنان به دست نخواهد آمد.

به گزارش خبرنگار مهر در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی علی اصغر زارعی نماینده مردم تهران در تذکر شفاهی با اشاره به اینکه مطابق بند ۹ نامه مقام معظم رهبری به رئیس جمهور هیاتی مسئول نظارت بر حسن اجرای برجام تعیین شده است که باید بر شروط تعیین شده نظارت کند، گفت: از ترکیب این هیات اطلاعی نداریم. فقط شنیده ایم که ریاست مجلس هم جزو این هیات نظارت هستند از این رو انتظار اطلاع رسانی از سوی ریاست مجلس به نمایندگان را داریم.

وی افزود: در طول دو ماه گذشته متاسفانه چند بند از شروط مهم تعیین شده رهبری نقض شده است و از ملاحظات ده گانه شورای عالی امنیت ملی هم اطلاعی نداریم. از این رو این هیات باید پاسخ دهد که چرا علی رغم نقض شروط این سیر اجرایی در حال طی شدن است.

نماینده مردم تهران با اشاره به گزارش دبیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی ادامه داد: متاسفانه گزارش آقای آمانو مورد ذوق زدگی برخی افراد و رسانه های نفوذی داخلی قرار گرفته و بسیار تعجب برانگیز است. این در حالی است که نظام جمهوری اسلامی در این گزارش به دروغ متهم شده است که قبل از سال ۲۰۰۳ به دنبال سلاح اتمی بوده است و این دوران در دوران آقای خاتمی و دبیری آقای روحانی در شورای عالی امنیت ملی است که ندانسته این دوران را زیر سوال می برند.

زارعی افزود: معنی این گزارش این است که ریشه همه مشکلات در تحریم ها همین آقایان هستند، کاسب کاران تحریم هم مربوط به همین دوره و همین آقایان می باشند که باید پاسخگوی این اتهامات باشند.

وی با بیان اینکه البته ما این گزارش را قبول نداریم و آن را نادرست، غلط و مغرضانه می دانیم خاطرنشان کرد: این دلیل دیگری بر وابستگی آژانس بین المللی انرژی اتمی به زورگویان و سلطه جویان است.

نماینده مردم تهران گفت: از آقای رئیس جمهور و دستگاه دیپلماسی کشور انتظار داریم تا نسبت به ادعاهای دروغ آژانس موضع قاطعانه اتخاذ کنند، با برخورد انفعالی چیزی از دشمنان به دست نخواهد آمد.

 

 

 

 

 

کد N1056332