رئیس کمیسیون عمران در نطق میان دستور:

انتقاد از مدیریت کشور/ برخی فقط چشم به آن سوی مرزها دارند

سیاسی

رئیس کمیسیون عمران مجلس با انتقاد از مدیریت کشور گفت: کشور تنها با برگزاری جلسات خارجی اداره نمی شود، برخی فقط به آنسوی مرزها امید دارند.

به گزارش خبرنگار مهر، در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی سید مهدی هاشمی در نطق میان دستور خود گفت: دولت و مسئولان باید به حرکت علمی کشور بیشتر بها داده و از بهانه گیری ها گذر کنند که یکی از شاخص های مهم ارزیابی عملکرد آنها حرکت علمی کشور است.

رئیس کمیسیون عمران ادامه داد: علی رغم ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی، بعضی صرفاً از پشت میز مذاکرات به دنبال اصلاح امور هستند.

نماینده مردم تهران با تاکید بر اینکه مدیریت کشور فقط با جلسات خارجی انجام نمی شود، گفت: برخی فقط به آن سوی مرزها امید دارند و چشمی که به آن سوی مرزهاست، کور باد.

وی با بیان اینکه ترس دولت برای حل مشکلات مردم قابل توجیه نیست، اظهارداشت: قرار نبود به بهانه رفع تورم، اشتغال و تولید از بین برود. قرار بود هم چرخ سانتریفیوژها بچرخد هم چرخ زندگی مردم.

هاشمی تصریح کرد: قرار نبود در عین دوبرابر کردن نقدینگی، مردم محروم تر شوند. این نقدینگی کجاست؟ یا آمار شما غلط است یا این نقدینگی در اختیار اشخاص خاص قرار گرفته است.

نماینده مردم تهران گفت: آیا وقت آن نرسیده که جوانان متعهد و متخصص به کار گرفته شوند و مشکلات اشتغال، ازدواج و مسکن جوانان حل شود؟

وی تصریح کرد: اداره کشور نیازمند تدبیر جهادی است و جهاد را کسانی می کنند که به آن ایمان داشته و متعهد باشند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: رکود مسکن بر کسری دو میلیون واحدی افزوده و این خطری برای بازار مسکن است. دولت باید هرچه زودتر خلاء طرح جامع مسکن را برطرف کند.

وی با تاکید بر اینکه مسکن مهر باید به سرعت تکمیل شود، گفت: اکنون زمینه آزادسازی اراضی شمال و شرق تهران فراهم شده و فقط عزم دولت را می خواهد.

هاشمی گفت: در بودجه سال ۹۴، ۶۰ هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی تصویب شد اما طبق آمار تا پایان مهرماه فقط ۸ هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی پرداخت شده است. دولت بودجه ۹۵ را واقعی تنظیم کند.

رئیس کمیسیون عمران خطاب به وزیر راه و شهرسازی گفت: رای اعتماد مجدد مجلس به شما فرصت استثنائی دیگری بود که مجلس به شما داد که باید از آن حداکثر استفاده را بکنید. مجلس چک سفید امضاء به کسی نداده است.

کد N1056331