سبحانی‌نیا: پرونده پی‌ ام دی بسته نشود، برجام متوقف می‌شود

برجام

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به گزارش آمانو درباره‌ی پی ام دی گفت، با توجه به این گزارش، شورای حکام و اعضای 1+5 یا باید پی ام دی را انتخاب کنند یا برجام.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایسنا، حجت‌الاسلام حسین سبحانی‌نیا در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس اظهار کرد: بعد از چند هفته آژانس گزارش خود را درباره‌ی موضوع پی ام دی به شورای حکام ارائه کرد در بند 88 این گزارش تصریح شده که نشانه‌ای از فعالیت مشکوک هسته‌ای ایران بعد از سال 2009 وجود ندارد. موضع جمهوری اسلامی هم در این خصوص در عالی‌ترین سطوح کشور بسیار شفاف و روشن است.

وی افزود: اگر شورای حکام حتی پنجره‌ای کوچک برای بسته نشدن پی ام دی باقی بگذارد ایران برجام را اجرایی نمی‌کند و اجرای برجام متوقف خواهد شد. لذا شورای حکام و اعضای 1+5 با توجه به این گزارش یا باید پی ام دی را انتخاب کند یا برجام.

نماینده‌ی مردم نیشابور در مجلس با تسلیت ایام اربعین حسینی (ع) نیز گفت: اربعین ریشه در بعثت، غدیر و عاشورا دارد و نهضت خونبار و جاودانه حسین (ع) است که روز به روز در پهنای گیتی گسترش می‌یابد. اربعین فصل زیارت است، و زیارت تجدید اهل و میثاق با آرمانهای امام حسین(ع) است. 27 میلیون عاشق از سرتاسر دنیای اسلامی و ایران برای تجدید میثاق به کربلا رفتند و به لطف خدا با کمترین مشکل در حال بازگشت هستند. ما ضمن تبریک به دولت و ملت عراق و قدردانی از دست‌اندرکاران برگزاری این راهپیمایی عظیم امیدواریم جذبه‌ی اربعین مجاهدت در مقابله با ظلم و ظالم را به وجود آورده باشد.

این نماینده مجلس با گرامی داشت روز دانشجو بر لزوم حفظ نقش سازنده دانشجویان در آرمان خواهی و روحیه انقلابی استکبار ستیزی تاکید کرد.

سبحانی‌نیا با اشاره به بازدید هفته گذشته اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از سایت هسته‌ای نطنز نیز گفت: در آینده نیز از تاسیسات فردو و آب سنگین اراک بازدید می‌کنیم و بعد از دریافت گزارش وزارت خارجه و دستگاههای دیگر نتیجه را به استحضار مجلس می‌رسانیم.

وی در ادامه از تیم اقتصادی دولت خواست در شرایط نابسامان اقتصادی جایگاه ویژه‌ای را برای قشرهای کم درآمد و آسیب پذیر جامعه به ویژه بازنشستگان در بودجه 95 و برنامه ششم درنظر بگیرند.

نماینده مردم نیشابور در مجلس خواستار پرداخت پاداش معوق خدمت فرهنگیان شد و ضمن قدردانی از وزارت نفت برای گازرسانی به 110 روستای حوزه انتخابیه خود تسریع در وصل انشعابات خانگی و گازرسانی به سایر روستاهای سردسیر منطقه را نیز خواستار شد.

سبحانی‌نیا با تاکید بر ضرورت کاهش فشارهای مالیاتی به کسبه و اصناف و بازاریان نیشابور که به دلیل رکود با مشکلات جدی مواجه هستند از دستگاههای اجرایی انتخابات خواست مراقب تبلیغات زود هنگام انتخاباتی و هزینه‌های بالا با سرمنشاء مشخص در انتخابات باشند.

وی در پایان ارتقاء دانشکده پزشکی نیشابور به دانشگاه، کمک به رفع کمبود تخت بیمارستانی در حوزه‌ی انتخابیه خود، تسریع در آسفالت راه‌های روستایی و تعیین تکلیف 120 هزار سهامدار پدیده شاندیز را از دیگر مطالبات مردم حوزه‌ی انتخابیه خود عنوان کرد.

انتهای پیام

کد N1056231