انصارالله، عربستان را مسئول اعدام حوثی‌ها توسط داعش دانست

یمن

در پی انتشار فیلم و تصاویر هولناک از اعدام شماری از حوثی‌های یمن به دست گروه تروریستی داعش، شورای سیاسی جنبش انصارالله یمن در بیانیه‌ای نظام عربستان را مسئول اعدام حوثی‌ها توسط داعش دانست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری یمنی سبأ، شورای سیاسی انصارالله یمن در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما جنایت‌های داعش علیه برخی نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی را به شدت محکوم می‌کنیم. ما تاکید می‌کنیم که به رغم تلاشمان برای حل مسئله اسرا، نظام عربستان و مزدورانش در داخل از جمله عبد ربه منصور هادی، رئیس‌جمهور مستعفی یمن همچنان در راهکار این مسئله کارشکنی می‌کنند.

انصارالله در این بیانیه کشورهای ائتلاف را مسئول جنایت‌های داعش و القاعده در کشور به ویژه استان‌های جنوبی دانست و گفت که اگر اشغالگری عربستان و امارات و حمایت آمریکا نبود چنین جنایت‌هایی رخ نمی‌داد.

اخیرا گروه تروریستی داعش که با استفاده از اوضاع جنگی در یمن توانسته به این کشور نفوذ پیدا کند، چند ویدئوی هولناک از اعدام شیعیان حوثی در این کشور منتشر کرده است.

در این بیانیه تاکید شده است: ما موضع جامعه بین الملل را در قبال تجاوز عربستان به یمن محکوم و تاکید می‌کنیم که جامعه جهانی امروز در مقابل محک و مسئولیت تاریخی برای توقف این تجاوز قرار دارد و مسئول ادامه جنگ در یمن است.

در این بیانیه از تمامی آزادگان جهان خواسته شده به مسئولیت اخلاقی، انسانی و تاریخی خود عمل کنند و جنایت‌های عربستان را محکوم کنند.

انتهای پیام

کد N1056183