بوتفلیقه پس از تکمیل دوره درمان در پاریس به الجزایر بازگشت

الجزاير

دفتر ریاست جمهوری الجزایر اعلام کرد که عبدالعزیز بوتفلیقه، رئیس جمهور این کشور پس از سفری که برای معالجه به فرانسه داشت، روز شنبه به کشور بازگشته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از سایت شبکه خبری الجزیرة، دفتر ریاست جمهوری الجزایر در بیانیه‌ای اعلام کرد که بوتفلیقه در سفر سه روزه خود به فرانسه تحت نظر پزشکان معالجش معاینات پزشکی دوره‌ای خود را انجام داده است.

بوتفلیقه پنج شنبه گذشته برای ادامه درمان به فرانسه رفت. وی در آوریل 2013 دچار سکته مغزی شد و برای درمان به بیمارستان نظامی "وال دوگراس" در پاریس منتقل و هشتاد روز در این بیمارستان بستری شد.

با وجود اینکه بوتفلیقه پس از سکته توان حرکتی خود را از دست داده، در آوریل 2014 برای چهارمین بار به ریاست جمهوری برگزیده و متعهد به برقراری آرامش و ثبات و ادامه سیاست‌های امنیتی در کشورش شد.

وضعیت وخیم جسمانی رئیس جمهور الجزایر همواره از سوی مخالفان مورد انتقاد قرار می‌گیرد و خواهان کناره گیری وی از قدرت هستند. مخالفان با اشاره به عدم توانایی بوتفلیقه در تصمیم‌گیری، اجرای زود هنگام انتخابات را خواستار شده‌اند اما طرفداران وی تاکید دارند که بوتفلیقه 78 ساله می‌تواند مسئولیت خود را به شکل عادی ادامه دهد و دوره ریاست جمهوری‌اش را تا سال 2019 به پایان برساند.

انتهای پیام

کد N1056052