مذاکرات ژنو محور دیدار فرستاده سازمان ملل با منصور هادی/"نشست ژنو 24 آذر برگزار می‌شود"

یمن

فرستاده سازمان ملل به یمن با عبد ربه منصور هادی در عدن دیدار و پیش نویس طرحی را برای اجرای قطعنامه شورای امنیت درباره یمن تقدیم وی کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه مستقل رأی الیوم، اسماعیل ولد الشیخ احمد، فرستاده سازمان ملل به یمن که برای نشاندن طرف‌های درگیر یمنی بر سر میز مذاکرات تلاش می‌کند روز گذشته وارد عدن شد و با عبد ربه منصور هادی، رئیس‌جمهور مستعفی یمن دیدار کرد.

وی در این دیدار درباره مذاکرات صلح برای حل بحران یمن گفتگو و پیش نویس طرحی را برای اجرای قطعنامه 2216 شورای امنیت تقدیم وی کرد.

الشیخ احمد اعلام کرد که موعد مذاکرات ظرف روزهای آتی اعلام خواهد شد.

منصور هادی نیز در این دیدار گفت: به رغم درد و رنجی که کشیده‌ایم اما ما همچنان برای رسیدن به صلح به خاطر مسئولیت ملی و انسانی‌مان در برابر مردم یمن تلاش می‌کنیم برای همین خیلی زود اسامی هیئت خود را برای شرکت در مذاکرات اعلام کردیم.

به گفته یک منبع نزدیک به منصور هادی، فرستاده سازمان ملل به یمن تلاش می‌کند تا موافقت هادی را با برگزاری مذاکرات در 12 دسامبر در ژنو به دست آورد این درحالی است که عبدالملک المخلافی، وزیر خارجه دولت مستعفی یمن که به تازگی به این سمت منصوب شده، اعلام کرد که مذاکرات ژنو2 درباره یمن 15 دسامبر برگزار می‌شود.

وی گفت که حوثی‌ها و هم پیمانانشان هنوز لیست هیئت خود را برای شرکت در مذاکرات مشخص نکرده‌اند.

طرف‌های درگیر یمنی چند دور مذاکرات را با نظارت سازمان ملل برای حل بحران برگزار کرده‌اند اما تاکنون به توافق دست نیافته‌اند. حملات متجاوزانه عربستان به یمن نیز همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام

کد N1056037