پلیس لندن از وقوع "حمله تروریستی با چاقو" در مترو این شهر خبر داد

پلیس شهر لندن اعلام کرد: در یک حمله "تروریستی" در روز شنبه در ایستگاه مترویی در شرق این شهر مردی با چاقو سه نفر را مضروب کرد و نیروهای پلیس توانستند با استفاده از شوکر فرد مهاجم را دستگیر کنند.

پلیس شهر لندن اعلام کرد: در یک حمله "تروریستی" در روز شنبه در ایستگاه مترویی در شرق این شهر مردی با چاقو سه نفر را مضروب کرد و نیروهای پلیس توانستند با استفاده از شوکر فرد مهاجم را دستگیر کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه سی ان ان، پلیس انگلیس اعلام کرد که این حمله با چاقو را که در ایستگاه متروی لیتون استون در شهر لندن رخ داد به عنوان یک حادثه تروریستی درنظر گرفته است.

پلیس اعلام کرد که در جریان این حمله یک نفر متحمل جراحت‌های جدی شد که البته زندگی وی را تهدید نمی‌کند. دو نفر دیگر نیز جراحت‌های کوچک برداشتند. متهم این حمله به ایستگاه پلیس شهر لندن منتقل شده است. آنگونه که پلیس اعلام کرده بعد از ساعت هفت عصر روز شنبه به پلیس گزارش شد که در این ایستگاه مترو چند نفر هدف حمله با چاقو قرار گرفته‌اند و عامل این حمله با چاقویش دیگران را نیز تهدید می‌کند.

ریچارد والتون، رئیس فرماندهی مبارزه با تروریسم پلیس لندن اظهار کرد: این حادثه از نظر ما یک حادثه تروریستی است.

وی خاطرنشان کرد: من از مردم می‌خواهم که آرامش خود را حفظ کنند اما هوشیار بوده و آمادگی داشته باشند؛ تهدید تروریسم همچنان جدی است و معنای آن این است که احتمال وقوع حمله تروریستی در انگلیس بسیار زیاد است.

پلیس انگلیس هنوز اطلاعاتی درباره هویت عامل این حمله و انگیزه احتمالی وی منتشر نکرده است اما مقام‌های این کشور در روزهای اخیر بر مساله افزایش تهدید گروه تروریستی داعش به ویژه بعد از مداخله این کشور به بهانه مبارزه با این گروه در سوریه تاکید کرده‌اند.

یک مقام مبارزه با تروریسم بلندپایه اروپا به شبکه سی ان ان گفت: براساس اطلاعات به دست آمده از سوی آژانس‌های امنیتی اروپا داعش قصد حمله به انگلیس متعاقب حملاتش در پاریس در ماه گذشته میلادی را دارد.

ایستگاه متروی لندن بالغ بر 250 مایل مسافت داشته که متشکل از 11 خط و 270 ایستگاه است.

براساس ویدئوهایی که در سایت یوتیوب منتشر شده بعد از حمله روز شنبه چند مامور پلیس با عامل این حمله در نزدیکی باجه فروش بلیط و همچنین خروجی ایستگاه مواجه شده و با فریاد از او می‌خواهند که سلاحش را زمین بیاندازد. آنها این فرد را با سلاح شوک دهنده مضروب می‌کنند اما با این وجود وی پیش از دستگیر شدن به سوی ماموران پلیس یورش می‌برند.

انتهای پیام

کد N1055987