"ارتش آلمان با کمبود نیروی نظامی مواجه است"

رئیس انجمن نیروهای مسلح آلمان که نهاد صنفی نظامیان این کشور است، اعلام کرد که ارتش با کمبود نیرو مواجه است. دولت برلین اما می‌گوید فعلا برنامه‌ای برای افزایش بودجه یا تعداد پرسنل نظامی آلمان ندارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، انجمن نیروهای مسلح آلمان اعلام کرد که ارتش این کشور با کمبود سرباز و دیگر پرسنل نظامی روبرو است.

آندره ووستنر، رئیس انجمن نیروهای مسلح آلمان که اتحادیه صنفی نظامیان آلمان است، در گفت‌وگو با روزنامه‌ی پاساو نیوپرس اعلام کرد که نیروهای مسلح آلمان در حال‌ حاضر به دست‌کم ۵ تا ۱۰ هزار سرباز دیگر احتیاج دارد.

آلمان در شرایطی با این کمبود چشمگیر نیروی نظامی مواجه است که پارلمان این کشور در هفته‌ی جاری طرحی را تصویب کرد که دست‌کم ۱۲۰۰ نیروی نظامی آلمان برای مبارزه با داعش به ائتلافی که فرانسه آغاز کرده، بپیوندند.

آندره وونستر در این گفت‌وگو تاکید کرد که تنها دلیل لزوم افزایش پرسنل نیروهای مسلح آلمان، ماموریت‌های برون‌مرزی آلمان در کشورهایی مثل عراق، افغانستان یا مالی نیست.

بنا به گفته‌ی این مقام مسئول، از ساعات شیفت‌های کاری پرسنل نظامی آلمان به دلیل آسیب‌هایی که شیفت‌های طولانی و چرخشی به سلامت آن‌ها وارد کرده، کاسته خواهد شد. کم شدن ساعات کار دلیل دیگری است که نیاز به نیروهای بیشتر را ضروری کرده است.

آلمان در سال ۲۰۱۱ دست به سلسله اصلاحاتی در نیروهای مسلح کشور زد و در راستای این تغییرات از شمار کارکنان در بسیاری از نهادهای نظامی کاسته شد. رئیس انجمن نیروهای مسلح آلمان می‌گوید کاهش شمار کارکنان بسیار بیشتر از آن‌چه تخمین زده می‌شد، پیش رفته است.

وونستر افزود: در سال ۲۰۱۱ هیچ‌کس پیش‌بینی نمی‌کرد که برای مثال جنگ اوکراین رخ دهد یا گروه داعش قدرت گیرد.

او تاکید کرد که دولت و مقامات آلمان هیچ پیش‌بینی نداشتند که در سال ۲۰۱۶ میلادی به دست‌کم ۲۰ هزار نیروی نظامی برای حضور در این ماموریت‌های نظامی یا کمک به پناهجویان نیاز خواهد بود.

با این‌حال فرانک والتر اشتاین‌مایر، وزیر خارجه آلمان اعلام کرد که برلین قصد و برنامه‌ای برای افزایش تعداد نیروهای نظامی کشور ندارد.

اشتاین‌مایر با تاکید بر این‌ که تصمیم برای مشارکت نظامی آلمان در جنگ علیه داعش را وزیر دفاع کشور بر مبنای بودجه و تعداد پرسنل نظامی فعلی برآورد کرده است، گفت: درحال حاضر بحث افزایش بودجه نظامی یا تعداد پرسنل نظامی در کابینه مطرح نیست.

به گزارش دویچه وله، اورسلا فون در لین، وزیر دفاع آلمان نیز در گفت‌وگو با رسانه‌ها اعلام کرد، اگر جامعه جهانی انتظار بیشتری از آلمان برای مشارکت در مبارزه علیه تروریسم داشته باشد، آلمان منعطفعمل خواهد کرد و احتمال افزایش بودجه و پرسنل نظامی را بررسی خواهد نمود.

در حال حاضر مجموعا 179 هزار نیروی نظامی در استخدام ارتش آلمان‌اند. آلمان در حال حاضر حدود 3000 نیرو در ماموریت‌های برون‌مرزی دارد که این تعداد کمترین میزان نیروی برون‌مرزی از دهه‌ی 1990 میلادی تاکنون محسوب می‌شود.

انتهای پیام

کد N1055782