سخنگوی وزارت دفاع روسیه؛

چگونه آمریکا تا کنون قاچاق نفت داعش به ترکیه را نمی‌دید؟

سیاسی

سخنگوی وزارت دفاع روسیه امروز اعلام کرد چگونه واشنگتن که اکنون صحت تصاویر ارائه شده توسط روسیه از انتقال تانکرهای نفت تروریست های داعش به ترکیه را تأیید می کند، پیشتر آن را نادیده می گرفت؟

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، سخنگوی وزارت دفاع روسیه در کنفرانس مطبوعاتی امروز خود از اینکه واشنگتن اعلام کرده بود تصاویر انتقال نفت داعش از سوریه به ترکیه را ندیده است، مایه تعجب خواند.

زنرال «ایگور کوناشنکوف» سخنگوی وزارت دفاع روسیه در این باره گفت: بالاخره همکاران ما در وزارت امور خارجه و دفاع آمریکا صحت عکس های منتشره روسیه از انتقال نفت توسط تروریست های داعش به ترکیه را تأیید کردند.

وی ادامه داد: ادعای آن ها (آمریکایی ها) مبنی بر اینکه عبور تانکرهای نفت داعش به مرزهای ترکیه را ندیده اند، دست کم خنده آور است.

سخنگوی وزارت دفاع روسیه افزود: اینکه می گویند قاچاق تانکرهای نفت به ترکیه را ندیده اند، بیش از آنکه نشانی از زیرکی آن ها باشد، به نظر نوعی حمایت مستقیم آن ها از داعش به شمار می آید.

کوناشنکوف خاطر نشان کرد: بیانیه جدید آمریکا درباره تحولات سوریه به وضوح از استانداردهای دوگانه این کشور حکایت داشته و نوعی بازی پوچ و بیهوده محسوب می شود.

این مقام ارشد نظامی روس تأکید کرد: آن ها مخالفان را به دو دسته میانه رو و غیرمیانه رو تقسیم می کنند؛ حتی تروریست ها را نیز به خوب و بد طبقه بندی می کنند.

کد N1055566