آژانس مبارزه با فساد مالزی از نخست وزیر این کشور بازجویی کرد

مقام‌های آژانس مبارزه با فساد مالزی امروز (شنبه) نخست‌ وزیر این کشور را به خاطر رسوایی مربوط به ذخیره بیش از 615 میلیون دلار در حساب‌های بانکی خود که باعث بالا گرفتن درخواست‌ها برای استعفایش شد، مورد بازجویی قرار دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، کمیسیون مبارزه با فساد مالزی در بیانیه‌ای اعلام کرد، نجیب رزاق، نخست وزیر مالزی به همراه چند تن از مقام‌های دولتی در نشست با مقام‌های این کمیسیون به منظور بازجویی حاضر شد و این نشست دو ساعت‌ونیم طول کشید.

این رسوایی فساد در ژوئیه سال جاری میلادی پس از آن گریبان نجیب رزاق را گرفت که نشریه وال استریت ژورنال آمریکا گزارش داد، بازرسانی که درباره رسوایی در دولتی صندوق 1MDB تحقیق می‌کردند، فهمیدند مبالغ هنگفتی به حساب‌های شخصی نجیب رزاق انتقال داده شده‌اند.

منتقدان دولت مالزی را به دست داشتند در این فساد مالی متهم کرده و از نجیب رزاق خواسته‌اند تا استعفا دهد زیرا نتوانسته تاکنون برای این اتهامات پاسخ مناسبی بدهد.

نجیب رزاق که خود ریاست این صندوق را برعهده دارد،‌ این اتهامات را رد کرده و گفته که این مبالغ را برای کارهای شخصی خرج نکرده است.

دولت مالزی مکررا در پارلمان در ارتباط با این رسوایی پاسخگو بوده است اما اکثر مردم مالزی و حتی منتقدان دولت همچنان از این پاسخ‌ها ناراضی هستند.

انتهای پیام

کد N1055529