رزمایش "بی‌سابقه" آمریکا و اسرائیل در اوایل 2016

آمريكا,اسراييل

ارتش رژیم صهیونیستی قصد دارد در سه ماهه نخست سال2016 "در راستای افزایش آمادگی خود برای مقابله با چالش‌های موجود در منطقه" با همکاری ارتش آمریکا رزمایش هوایی "بی‌سابقه‌ای" برگزار کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت عبری زبان والا، رژیم صهیونیستی در سایه تحولات پرشتاب منطقه رزمایش‌هایی را برای مقابله با چالش‌های موجود به ویژه اوضاع در سوریه، آغاز کرده است.

این رژیم پس از برگزاری مانوری هوایی در شمال سرزمین‌های اشغالی و نیز مانوری در جنوب اراضی فلسطینی اکنون خود را برای برگزاری مانوری هوایی با همکاری ارتش آمریکا در سه ماه نخست سال 2016 آماده می‌کند. هدف از این مانور مقابله با شلیک‌های موشکی به عمق سرزمین‌های اشغالی، عنوان شده است.

منابعی در ارتش رژیم صهیونیستی درباره حجم این مانور گفته‌اند که آمریکا تاکنون هیچ مانوری با این حجم با یک ارتش‌ خارجی برگزار نکرده و این بزرگترین مانوری است که آمریکایی‌ها قصد دارد با دیگر ارتش‌ها برگزار کنند.

طبق گزارش برخی رسانه‌ها در این رزمایش تمامی سامانه‌های دفاع هوایی ارتش رژیم صهیونیستی و نیز یگان‌هایی از سامانه ضد موشکی "عصای جادویی" برای اولین بار شرکت خواهند کرد.

در همین راستا حدود هزار نظامی آمریکایی به همراه سامانه‌های دفاع هوایی ارتش آمریکا وارد سرزمین‌های اشغالی خواهند شد.

طبق گزارش‌های رسانه‌های داخلی اسرائیل هدف از این رزمایش "شبیه سازی عملیات تروریستی و بررسی شیوه‌های جدید برخورد با خطرات مختلف" است.

توپخانه رژیم صهیونیستی نیز برای بررسی عملکرد آن در زمینه جابه‌جایی در رزمایش مذکور حضور فعال دارد.

نیروها و سامانه‌های شرکت کننده در رزمایش با پرتاب موشک از جهات مختلف مواجه خواهند بود و برخی از این موشک‌ها دارای کلاهک‌های بزرگ مواد منفجره هستند.

در مانور مذکور توان نیروهای اسرائیلی در مقابله با شلیک راکت، خمپاره‌ و موشک‌های دوربرد که در سال‌های اخیر در خاورمیانه مورد استفاده قرار گرفته، بررسی خواهد شد.

در همین راستا برخی منابع نظامی و دیپلماتیک اعلام کردند که رژیم صهیونیستی به آرامی راه‌های مقابله با سامانه‌های دفاع هوایی پیشرفته‌ای که روسیه در خاورمیانه مستقر کرده را ارزیابی می‌کند و قصد دارد در این رزمایش‌ها میزان قدرت خود در هدف قرار دادن هر موضعی را بسنجد.

منابع مذکور افزودند، سامانه دفاع هوایی اس 300 روسیه که مسکو حدود 18 سال قبل نمونه‌های از آن را به قبرس فروخت و اکنون در جزیره کرت یونان مستقر است، در جریان آموزش‌های مشترک نیروهای یونان و اسرائیل در ماه‌های آوریل و مه سال جاری به کار گرفته شد.

انتهای پیام

کد N1055329