دریافت نخستین محموله‌ اورانیوم کانادا از سوی هند

هند,کانادا

نخستین محموله کشتی اورانیوم کانادا تحت یک قرارداد همکاری 5 ساله وارد هند شد که شامل 2730 تن اورانیوم بوده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری ورلد نوکلیر نیوز، در ماه آوریل شرکت کومکو استرالیا قراردادی را مبنی بر تامین اورانیوم هند با این کشور به امضا رساند. دو طرف پیش‌تر نیز در سپتامبر 2013 یک قرارداد همکاری هسته‌ای را با یکدیگر به امضا رسانده بودند.

بنابر اعلام دولت کانادا ، این محموله 2730 تنی به ارزش 262 میلیون دلار است که به سازمان انرژی اتمی هند تحویل داده شده است.

بنابر اعلام دولت کانادا، هند نخستین محموله اورانیوم خود که توسط شرکت کومکو تولید شده را تحت قرارداد همکاری هسته‌ای کانادا و هند دریافت کرده است و این موضوع گام اقتصادی مهمی در توسعه صنعت حفاری معدن اورانیوم کانادا و کارکنان این معادن است.

بنابر مدیر عامل شرکت کومکو، حمایت همه جانبه دولت فدرال کانادا در دستیابی به بازار هند نقش مهمی را داشته است، از سرگیری همکاری‌های هسته‌ای هند و کانادا باعث افزایش فرصت‌های شغلی در کانادا و کمک به توسعه انرژی پاک هسته‌ای در کشوری ( هند ) خواهد شد که 30 میلیون نفر از مردم آن هیچ گونه دسترسی به برق ندارند.

هند هم اکنون دارای 21 راکتور هسته‌ای فعال است و قرار است تا 4 سال دیگر، 6 راکتور هسته‌ای دیگر نیز فعالیت خود را آغاز کنند.

انتهای پیام

کد N1055113