افزایش سه برابری حملات علیه مسلمانان انگلیس پس از وقایع پاریس

آمارهای پلیس نشان می‌دهد که حوادث مرتبط با اسلام هراسی در لندن به 76 مورد در هفته رسیده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه گاردین، براساس آمارها حمله علیه مسلمانان در لندن از زمان حملات پاریس تقریبا سه برابر شده است.

پلس لندن می‌گوید، این نهاد 24 گزارش از حوادث اسلام هراسی در هفته منتهی به 10 نوامبر سه روز پیش از حملات تروریستی پاریس دریافت کرده است. این تعداد اما در هفته منتهی به 17 نوامبر، چهار روز پس از حملات مذکور به 46 مورد رسیده است.

این تعداد در هفته منتهی به 24 نوامبر هم حتی افزایش یافت و به 76 مورد رسید!

سخنگوی پلیس لندن در این باره می‌گوید: این آمار و ارقام شرم آور است اما چیزی که می‌توان با توجه به تجربیات از این آمارها دریافت این است که جرایم مرتبط با نفرت معمولا در چنین شرایطی افزایش می‌یابند.

وی ادامه داد: ما می‌دانیم که مسلمانان لندن نگرانند و به همین دلیل تعداد گشت‌زنی‌های خود را افزایش داده و با مساجد محلی و رهبران آن‌ها برای رسیدگی به این نگرانی‌ها گفت‌وگو کرده و همزمان شرایط را کاملا تحت نظارت داریم.

این مقام پلیس با اشاره به نیروهای ویژه 900 نفره که وظیفه نظارت و تحقیقات درباره جرایم مرتبط با نفرت را برعهده دارند، افزود: ما جرایم این چنینی را تحمل نخواهیم کرد. هیچ کس نباید در سکوت رنج ببرد ما از مردم می‌خواهیم تا در زودترین زمان ممکن هرگونه جرایم مرتبط با نفرت را به ما گزارش دهند تا ما واکنش مناسب را نشان دهیم.

در این آمارها نمونه‌های زیادی از حملات به مسلمانان در وسایل نقلیه عمومی آورده شده است. ماه گذشته نیز فیلمی منتشر شد که در آن زن محجبه‌ای از سوی فرد دیگری به سمت مترو در حال حرکت هل داده شد. این فرد اکنون به اقدام به قتل متهم است.

در همین حال دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس نیز متعهد شده تا اقدامات بیشتری برای مبارزه با جرایم مرتبط با اسلام هراسی انجام دهد و اعلام کرد، چنین جرایمی برای اولین بار به صورت جداگانه تقسیم بندی خواهند شد.

براساس تحلیل‌ها در انگلیس مسلمانان نسبت به سایر گروه‌های مذهبی بیشتر مورد حملات قرار می‌گیرند.

انتهای پیام

کد N1055070