با اذعان به عملکرد غیرقانونی اتحادیه عرب در قبال سوریه؛

معاون العربی: اتحادیه عرب مرتکب "اشتباهی کشنده‌" در سوریه شد/ داعش ساخته دست غرب است

سوريه,اتحاديه عرب

معاون دبیرکل اتحادیه عرب کوتاهی کشورهای غربی در مبارزه با تروریسم را محکوم و کشورهای اروپایی را به سرازیر کردن تندروها به سوریه متهم کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، احمد بن حلی، معاون دبیرکل اتحادیه عرب در امور فلسطین و اراضی اشغالی و دیپلمات الجزایری اذعان کرد که اتحادیه عرب به دلیل موافقت با مداخله طرف‌های خارجی در بحران سوریه مرتکب "اشتباه کشنده‌ای" در مدیریت بحران سوریه شد.

این مسئول الجزایری در اتحادیه عرب عنوان داشت: برخورد کشورهای عضو این اتحادیه در قبال پرونده سوریه باعث عمیق‌تر شدن بحران و اختلافات میان طرف‌های درگیر شد. به ویژه پس از اینکه جامعه بین الملل پس از سال‌ها از آغاز درگیری‌ها قانع شد که راهکار نظامی برای سرنگونی بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه غیرممکن است.

احمد بن حلی در این خصوص به این امر اشاره کرد که کرسی دمشق در اتحادیه عرب به یکی از گروه‌های سیاسی مخالف در یکی از نشست‌های سران پیشین عربی داده شد و این اقدام به دلیل اعمال فشارها بر اعضای اتحادیه صورت گرفت و این اقدام علی رغم آن صورت گرفت که قوانین اتحادیه عرب و پیش نویس‌های آن اجازه این کار را نمی‌دادند.

معاون دبیرکل اتحادیه عرب خاطرنشان کرد که کشورهای اروپایی نیز با غرق کردن سوریه در آشوب، سلاح و تندروها در بحران این کشور دست دارند و این مساله باعث شده است که سوریه به دلیل سرازیر شدن اتباع اروپایی برای نبرد به سوریه تبدیل به یک کشور تولید کننده و صادر کننده تروریسم شود.

در همین حال این دیپلمات الجزایری سازمان‌های اطلاعات غربی و دستگاه‌های امنیتی را به کوتاهی در قبال مساله مبارزه با تروریسم و خشک کردن منابع حمایتی آن و حتی ساختن تروریسم و پشتیبانی از گسترش تروریسم در کشورهای عربی متهم کرد.

بن حلی در گفت‌وگوی مطبوعاتی در الجزایر خاطرنشان کرد که کشورهای شمال دریای مدیترانه همکاری به صورت آشکار و شفاف در زمینه اطلاعاتی را رد می‌کنند و درخواست‌های کرانه جنوبی مدیترانه برای کمک به آنها جهت از بین بردن تروریست را نادیده می‌گیرند.

معاون دبیرکل اتحادیه عرب تصریح کرد که تشکیلات تروریستی داعش ساخته دست غربی‌ها و نسخه جدیدی از تروریسم است که خطری بر تمدن انسانی است و برای تخریب امت عربی و اسلامی ساخته شده است.

احمد بن حلی همچنین نسبت به موج سواری محافل تندرو در اروپا با هدف رسیدن به قدرت به ضرر اتباع عربی و سلامی هشدار داد و خواهان این شد که دریای مدیترانه دریاچه صلح و امنیت باشد چرا که خطر ترویسم جهانی و بنیان برانداز است.

انتهای پیام

کد N1054866