وزیر کشور پاکستان در دیدار با سفیر آلمان:

حقوق انسانی پناهجویان پاکستانی در اروپا حفظ شود

سیاسی

وزیر کشور پاکستان در دیدار با سفیر آلمان در اسلام آباد گفت: با توجه به اینکه پناهجویان بسیاری از پاکستان در کشورهای اروپایی وجود دارند به حقوق انسانی آنها توجه شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از «سچ نیوز»، «چودری نثار علی»  وزیر کشور پاکستان در دیدار با «اینا لیپل» سفیر آلمان روابط دوجانبه آلمان و پاکستان، چگونگی بازگشت دوباره پناهجویان پاکستانی به وطن طبق توافقنامه پاکستان و اتحادیه اروپا، سیاست جدیدنهادهای غیر دولتی و وضعیت منطقه گفتگو کرد.

چودری نثار علی گفت: درمورد پناهجویان پاکستانی لازم است با توجه به مفاد توافقنامه بین پاکستان و کشورهای عضو اتحادیه اروپا به حقوق انسانی این پناهجویان توجه خاصی شود. ما در حال انجام عملیاتی برای مبارزه با کسانی هستیم که به طور غیر قانونی در بخش مهاجرت فعالیت دارند. مهاجران پاکستانی در کشورهای اروپایی بدون صدور مجوزهای قانونی از آن کشورها اخراج می شوند.

وی در ادامه تصریح کرد: ما نگرانیهای اتحادیه اروپا در خصوص پناهجویان را قبول داریم و در حال سرکوب و مبارزه با قاچاقچیان انسان در کشور هستیم تا از مهاجرت غیر قانونی به کشورهای اروپایی جلوگیری به عمل آید. کسانی که بطور غیر قانونی به خارج از کشور مهاجرت می کنند مورد تفتیش و بازجویی قرار می گیرند تا بتوانیم با قاچاقچیان انسان برخورد کنیم. با شناسایی از طریق مهاجرین غیر قانونی صدها قاچاقچی خطرناک دستگیر شده اند. به زودی تمام سفرای اتحادیه اروپا را دعوت خواهیم کرد و مسائلی چون روابط دو جانبه خصوصاً مسائل امنیتی و برطرف شدن نگرانیهای موجود را مورد بررسی قرار می دهیم.

چودری نثار علی در ادامه سخنان خود افزود: ما خواهان افزایش روابط دو جانبه اسلام آباد -برلین هستیم. ما تلاشها و کمکهای آلمان در حوزه توسعه اقتصادی اجتماعی را در پاکستان می ستاییم. ما برآنیم بین نهادهای غیر دولتی در پاکستان با سایر کشورها سیاست جدیدی اتخاذ کنیم.

«اینا لیپل» سفیر آلمان در اسلام آباد نیز در این دیدار گفت: دولت و ملت آلمان خواهان روابط دوستانه پایدار با کشور و مردم پاکستان است. ما درصدد افزایش روابط خود با پاکستان هستیم.

لازم به ذکر است پاکستان در اقدامی اعتراض آمیز ۳۰ نفر از پناهجویان پاکستانی که از یونان اخراج شده بودند را با همان هواپیمایی که عازم اسلام آباد شده بودند دوباره به یونان بازگرداند و اعتراض شدید خود به اخراج پناهجویان پاکستانی از کشورهای اروپایی را با این عمل نشان داد.

کد N1054834