نکو در گفت‌وگو با ایسنا:

دستگاه‌های مربوطه با اقدامات پیشگیرانه فضای امن انتخابات را فراهم کنند

انتخابات,انتخابات مجلس,انتخابات مجلس دهم

یک عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با تأکید بر اینکه پایبندی تمامی آحاد و جریان‌های سیاسی به قانون زمینه‌ساز برگزاری انتخابات در فضای امن خواهد بود، گفت: لازم است دستگاه‌ها و وزارتخانه‌های مربوطه جهت برگزاری انتخابات در فضای امن با اقدامات پیشگیرانه اجازه برهم زدن همایش‌ها و برنامه‌های قانونی که به دنبال آن ایجاد بی‌نظمی را ندهد.

ابراهیم نکو در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با بیان اینکه حضور جریانات سیاسی در حوزه‌های مختلف کشور الزامی است، گفت: جریان‌ها و گروه‌های شناخته شده می‌توانند به صورت قانونی در قالب جناح‌های مختلف و با هدف تشویق مردم جهت حضور در انتخابات فعالیت کنند و از قبل آن رأی مردم به کاندیداهای مورد نظرشان را جلب کنند. ولی این فعالیت در مقطع فعلی نباید مبتنی بر معرفی کاندیدای خاصی باشد چون تبلیغات انتخاباتی در مقطع فعلی غیرقانونی است.

به گفته وی، جریان‌ها و گروه‌های سیاسی در مقطع فعلی می‌توانند به معرفی افکار و برنامه‌هایشان در قالب همایش‌ها و سخنرانی‌ها بپردازند به شرط آنکه این برنامه‌ها با اخذ مجوزها لازم و برابر با مقررات کشور با هدف آگاهی‌ بخشیدن و معرفی وزیر نمایندگی باشند و در نهایت موجب بی‌نظمی نشود.

این نماینده اصولگرای مجلس با تأکید مجدد بر اینکه تمامی جلسات و برنامه‌ها حتی در قالب پرسش و پاسخ باید با اخذ مجوز باشد، گفت: نباید برنامه‌ای به صورت غیرقانونی برگزار شود و در آن اقدامی علیه امنیت و ایجاد بی‌نظمی صورت گیرد که به دنبال آن مشکلاتی را متوجه کشور کند.

نکو با تأکید بر لزوم اقدامات پیشگیرانه از سوی دستگاه‌ها و وزارتخانه‌های مربوطه با هدف برگزاری انتخابات در فضای امن، گفت: دستگاه‌های مربوطه باید از طریق رسانه‌ها موارد توجیهی را برای مردم و رسانه‌ها انعکاس دهند و مشخص کنند که نحوه جلسات تشکل‌ها باید چگونه باشد و وظیفه دیگران نیز در قبال آنها چه چیزی است. طبیعتاً این آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی در جامعه می‌تواند نظم‌دهی را به دنبال داشته باشد.

وی تأکید کرد که وزارتخانه‌ها و مسئولان مربوطه باید ضمن جلوگیری از تبلیغات زودهنگام با قانون‌شکنان، تهدیدکنندگان و برهم زنندگان جلسات قانونی برخورد کنند و اجازه ندهند هر کسی از هر فضایی برای دامن زدن به بی‌قانونی استفاده کند.

نماینده مردم رباط کریم تأکید کرد: نباید افراد به خود اجازه برهم زدن همایش‌های قانونی را بدهند. در این فضا اقدامات پیشگیرانه دستگاه‌های مربوطه بسیار تأثیرگذار است. البته کسانی که مجوز تشکیل جلسات دریافت می‌کنند نیز باید خود را مکلف به فعالیت در چارچوب قانون بدانند چون فعالیتی غیر از آن به بی‌نظمی دامن می‌زند و آنها نیز مرتکب همان جرمی می‌شوند که برهم‌زنندگان جلسات قانونی مرتکب شده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه قانون‌مداری و اخلاق‌مداری احزاب و جریانات سیاسی باعث ترغیب مردم به حرکات پسندیده سیاسی می‌شود، گفت: در این زمان است که حضور در انتخابات جدی‌تر و پرمعناتر خواهد شد و مردم کسی یا گروهی را که در جریان فعالیت‌های انتخاباتی بداخلاقی کرده و رفتاری خارج از قوانین و قاعده داشته باشد را طرد خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N1054721