اصغر زاده: اصلاح‌طلبان دستاوردهای دولت را تضعیف نمی‌کنند

اصلاح طلبان,انتخابات مجلس دهم

ایلنا نوشت: یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب تاکید کرد: اصلاح‌طلبان از موفقیت‌های دولت روحانی خوشحال هستند و کاری نمی‌کنند که دستاوردهای دولت تضعیف شود.

ابراهیم اصغرزاده عنوان کرد: اصلاح‌طلبان تلاش می‌کنند به‌صورت جبهه‌ای عمل کنند و روی حداقل‌ها به وحدت نظر برسند مثل احزاب نیستند که شعار آن‌ها حداکثری باشد و شعار حداکثری بدهند و انتظارات حداکثری داشته باشند.

وی افزود: اصلاح‌طلبان الان در موقعیتی هستند که تلاش می‌کنند جهبه‌ای را تشکیل دهند و روی حداقل‌هایی میان خودشان و معتدلان و اصولگرایان معتدل جبهه گسترده‌ای را به لحاظ گفتمانی ایجاد کنند که این دفاع از دولت موجود محسوب می‌شود.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب یادآور شد: به نظر می‌رسد اصلاح‌طلبان از موفقیت‌های دولت روحانی در عرصه سیاست خارجی بسیار خوشحال هستند و نمی‌خواهند کاری کنند که این دستاورد دولت تضعیف شود٬ به همین دلیل فکر می‌کنم این جبهه شعار حمایت از دولت روحانی و فراهم کردن شرایط اجرایی برجام را خواهد داشت.

وی در مورد سوءاستفاده برخی جریان‌ها از واژه نفوذ عنوان کرد: مسائل امنیت ملی و تهدیدهایی که جامعه ما و انقلاب ما را هدف قرار داده است، در همه جای دنیا وجود دارد و همه کشورهای نیز دارای استراتژی‌های مشخص امنیت ملی هستند. اینکه مراقب باشیم جامعه‌مان مورد نفوذ دشمن قرار نگیرد و در مقابل تهاجم‌های اقتصادی و فرهنگی و سیاسی مصونیت داشته باشد را همه نه تنها قبول دارند، بلکه بر آنها نیز تاکید می‌کنند.

وی افزود: اینکه ما تنها ذهن خودمان را درگیر تهدیدهای نظامی بکنیم، بخش کوچکی از مسئله است. به نظر من مسائل فرهنگی در جامعه بزرگی مثل ایران خیلی بیشتر قابل توجه است. اینکه واقعا یک فرد روحانی یا نظامی بخواهد تخلفی انجام دهد تاثیری بسیار مخرب‌تر از نفوذ دارد.

اصغرزاده در پایان خاطرنشان کرد: ما در کشورمان صداوسیما و رسانه ملی داریم که بودجه زیادی را دریافت می‌کند، اما به مراتب دارای ضریب نفوذ بسیار کمتری نسبت به ماهواره‌ها است که باید در مورد این مسائل آسیب‌شناسی کنیم.

17220

کد N1054691