قادری در گفت‌وگو با ایسنا،

جریان‌های سیاسی فضای انتخابات را به سمت امنیت پیش ببرند

انتخابات,انتخابات مجلس,انتخابات مجلس دهم

یک نماینده مجلس اظهار کرد: تمام جریان‌ها و جناح‌ها باید توجه داشه باشند که فضای انتخابات را به سمت فضای امن پیش ببرند و ضمن ارائه دیدگاه‌های خود از تخریب دیگران و ایجاد مشکل برای امنیت کشور پرهیز کنند.

جعفر قادری در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه انتخابات در کشور ما حائز اهمیت بوده و باید توأم با آرامش و امنیت باشد، اظهار کرد: در این راستا هم انتخاب کنندگان و انتخاب شوندگان باید در فضای امنی برای رقابت حضور داشته باشند. گرچه اختلاف دیدگاه‌ها و سلایق وجود دارد اما باید در رقابت‌ها مصالح و منافع ملی مورد توجه قرار گیرد.

وی تصریح کرد: بنا نیست در انتخابات زمینه برای درگیری، حساسیت و تشنج در جامعه فراهم شود. انتخابات یک فرصت و امکان برای ترقی و تکامل جامعه نه فرصتی برای بهم ریختن نظم و اختلال در فضای آرامش مردم است.

نماینده مردم شیراز در مجلس خاطرنشان کرد: بنابراین همه جناح‌ها و جریان‌ها باید در نظر داشته باشند که فضای انتخابات به سمت یک فضای امن پیش برده شود و در بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود داشته‌ها و توانمندی‌هایشان را معرفی کنند و از تخریب دیگران و پایه‌های انقلاب و همچنین گرا دادن به دشمن و ایجاد مشکل برای امنیت کشور پرهیز کنند.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ادامه داد: قرار نیست که در انتخابات زورآزمایی شود بلکه در یک فضای رقابتی توانمندی‌های گروه‌ها به مردم معرفی می‌شود و مردم هم به دور از تنش و حساسیت در فضای باز اقدام به انتخاب می‌کنند.

قادری افزود: همه طیف‌ها و جناح‌ها باید به این مهم توجه داشته باشند که خدای نکرده برای پیشبرد اهداف خود اصول و پایه‌های انقلاب را زیر پا نگذارند و انتخابات شور و نشاط خاص خود را داشته باشند.

وی با بیان اینکه هم در داخل و هم در خارج از کشور نشان دهیم که هر انتخاباتی یک گام به سمت تحکیم دموکراسی است، گفت: انتخابات در کشور باید موید این باشد که انقلاب و نظام ما از قوام و استحکام کافی برخوردار است و حوادثی مانند گذشته پیش نمی‌آید ضمن اینکه همه در چارچوب قوانین به وظایف خود عمل می‌کنند و اگر کسی چارچوب قانونی را نمی‌پذیرد جایی برای حضور در رقابت‌ها نخواهد داشت.

این نماینده مجلس با تأکید بر اینکه چارچوب و مبنای رقابت بین کاندیداها و جریانات باید قانون باشد، اظهار کرد: نباید در رقابت‌های انتخاباتی ابتدا دم از قانون بزنند و آن را ملاک و معیار ورود خود به انتخابات قرار دهند و بعد اگر نتیجه‌ دیگری رقم خورد از طرق غیرقانونی اهداف‌شان را دنبال کنند. زیرا قانون همه مسیرها و راه‌های اعتراض را در نظر گرفته و باید به عنوان فصل‌الخطاب مدنظر همه باشد.

انتهای پیام

کد N1054572