مصر جنگنده «جی اف ۱۷» از پاکستان می خرد

سیاسی

سفیر مصر در پاکستان در دیدار با وزیر تولیدات دفاعی این کشور از تمایل کشورش برای خرید جنگنده «جی اف ۱۷» ساخت کشور پاکستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از «روزنامه پاکستان»، «شریف شاهین» سفیر مصر در پاکستان در راستای افزایش همکاری های نظامی و دفاعی دو کشور با «رانا تنویر حسین» وزیر تولیدات دفاعی پاکستان دیدار و گفتگو کرد.

وزیر تولیدات دفاعی پاکستان ضمن پیشنهاد فروش جنگنده جی اف ۱۷ به مصر بیان کرد که پاکستان هم اکنون در حال فروش تجهیزات دفاعی و نظامی به آمریکا، انگلیس، آلمان و کشورهای خاورمیانه است.

وی افزود: پاکستان پیش از این قرارداد فروش ۲۰ جنگنده «سپر مشاق» را با عراق به امضا رسانده بود و هم اکنون نیز در حال اجرای مراحل لازم جهت عقد قرارداد فروش ۵۰ جنگنده از همین نوع به ترکیه است.

وی ضمن تاکید بر افزایش همکاری های نظامی و دفاعی دو کشور ازهمکاری دو کشور درجهت اجرای برنامه های آموزش نظامی در دانشکده های افسری قدردانی کرد.

رانا تنویر حسین همچنین از سفیر پاکستان خواست تا از پایگاه تولیدات دفاعی پاکستان دیدار کند. شریف شاهین نیز در این دیدار ضمن تاکید بر افزایش همکاری های دفاعی و نظامی دو کشور بیان داشت که این همکاری های می تواند برای سایرکشورهای اسلامی نیز مفید و سودمند واقع شود.

وی افزود: هیئت نظامی از مصر جهت خرید تجهیزات دفاعی  از پاکستان به این کشور سفر و از پایگاه تولیدات دفاعی این کشور بازدید خواهد کرد.

کد N1054286