تحولات سوریه؛

حمله به مواضع تکفیریها در درعا/ تشدید درگیری‌ها در حومه حلب

سیاسی

حملات گسترده ارتش سوریه به مواضع تکفیریها در حومه استان «درعا» و تشدید درگیریها میان نظامیان و تروریست های تکفیری در حومه شمالی استان «حلب» از آخرین اخبار امنیتی سوریه محسوب می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری سانا، نظامیان ارتش سوریه امروز جمعه چند مرکز وابسته به تکفیریها در حومه استان درعا را هدف قرار داده و نابود کردند.

بر اساس این گزارش، مواضع و مراکز هدف قرار گرفته شده غالبا در منطقه «درعا البلد» واقع شده بودند. این منطقه به دلیل نزدیکی به مرز اردن یکی از گذرگاه های اصلی تروریست های تکفیری برای قاچاق تسلیحات به شمار می رود. بیشتر عبور و مرور تروریست ها به سوریه از مرزهای اردن نیز از طریق همین گذرگاه انجام می شود.

از سوی دیگر، منابع رسانه ای از تشدید درگیریها میان ارتش سوریه و تروریست های تکفیری در منطقه «مارع» واقع در استان حلب خبر می دهند.

در همین حال، مواضع و مراکز وابسته به داعش و جبهه النصره در حومه استان حمص نیز طی چند نوبت هدف سنگین ترین حملات جنگنده های سوری قرار گرفتند.

این تحولات در حالی است که «عمران الزعبی» وزیر اطلاع رسانی سوریه در واکنش به حملات هوایی انگلیس به خاک این کشور گفته است: مشارکت نظامی انگلیس هیچ تأثیری بر نابودی داعش نخواهد داشت و این اقدام تنها برای ایجاد یک هیاهوی رسانه ای صورت گرفته است.

کد N1054144