اوباما: شرکت زنان در عملیات ضربتی گامی تاریخی در ارتش آمریکاست

سیاسی

رییس جمهوری آمریکا اجازه حضور زنان در عملیات ضربتی ارتش را تغییر اساسی در تقویت نیروهای دفاعی این کشور دانست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری پی.تی.آی، باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا کمی پس از صدور مجوز از سوی اشتون کارتر، وزیر دفاع این کشور در پیوستن زنان به عملیات ضربتی، در بیانیه‌ای اعلام کرد: امروز، وزارت دفاع آمریکا گام تاریخی دیگری در استفاده از ظرفیت 10 درصدی جایگاه‌ها و پست های نظامی خود برداشت که همان نقش ضربتی برای زنان است. من بعنوان فرمانده کل قوا اهمیت این تغییر را می‌دانم و از آن آگاه هستم چون این روند باعث تقویت ارتش می شود.

وی ادامه داد:‌ در دهه های اخیر، آمریکا از 90 درصد توانایی ارتش خود استفاده کرده و از زنانی که می‌خواهند در نقش‌های ضربتی باشند،‌ بهره نبرده است. در جنگ‌های افغانستان و عراق، ما زنان یونیفورم پوشی را داشتیم که با افتخار در خدمت ارتش بودند و در خطوط مقدم فعالیت داشتند. حتی برخی از آنها جان خود را از دست دادند.

سناتور شرود براون نیز در این باره گفت:‌ به شدت تصمیم وزارت دفاع آمریکا را قبول دارم. این تصمیم باعث تقویت تمامی بخش های نیروهای مسلح کشور شده و فرصت های رهبری را برای زنان باتجربه و با کفایت نیروهای مسلح آمریکا بیشتر می کند.

سناتور دیک دوربین نیز این تصمیم از سوی پنتاگون را نه تنها باعث تقویت امنیت ملی کشور دانست بلکه گفت این اقدام باعث بهتر شدن عملکرد ارتش می شود.

بیش از 280 هزار زن در خدمت ارتش آمریکا در جنگ های عراق و افغانستان فعال بودند.

انتهای پیام

کد N1054118